LiveScore.com Soccer your no.1 LiveScore service since 1998

LiveScore.com Soccer : 12 September 2020

your no.1 LiveScore service since 1998

12 September 2020 Soccer Live Scores by LiveScore

September 12
FT
Fulham
Arsenal
Postp.
Burnley
? - ?
Manchester United
FT
Crystal Palace
Southampton
Postp.
Manchester City
? - ?
Aston Villa
FT
Liverpool
Leeds United
FT
West Ham United
Newcastle United
September 12
FT
Birmingham City
Brentford
FT
Wycombe Wanderers
Rotherham United
FT
AFC Bournemouth
Blackburn Rovers
FT
Barnsley
Luton Town
FT
Bristol City
Coventry City
FT
Cardiff City
Sheffield Wednesday
FT
Derby County
Reading
FT
Huddersfield Town
Norwich City
FT
Millwall
Stoke City
FT
Preston North End
Swansea City
FT
Queens Park Rangers
Nottingham Forest
September 12
FT
Accrington Stanley
Peterborough United
FT
Crewe Alexandra
Charlton Athletic *
FT
Doncaster Rovers
Milton Keynes Dons
FT
Fleetwood Town *
Burton Albion
FT
Gillingham
Hull City
FT
Lincoln City *
Oxford United
FT
Northampton Town
AFC Wimbledon
FT
Plymouth Argyle
Blackpool
FT
Portsmouth
Shrewsbury Town
FT
Sunderland
Bristol Rovers
FT
Swindon Town
Rochdale
September 12
FT
Barrow
Stevenage
FT
Bolton Wanderers
Forest Green Rovers *
FT
Bradford City
Colchester United
FT
Cambridge United
Carlisle United
FT
Cheltenham Town
Morecambe *
FT
Mansfield Town
Tranmere Rovers
FT
Oldham Athletic
Leyton Orient
FT
Port Vale
Crawley Town
FT
Salford City
Exeter City
FT
Scunthorpe United
Newport County
FT
Southend United
Harrogate
FT
Walsall *
Grimsby Town
September 12
FT
Eibar
Celta Vigo
FT
Granada
Athletic Bilbao
FT
Cadiz
Osasuna
September 12
FT
Montpellier
Nice
FT
Saint-Etienne
Strasbourg
September 12
FT
SC Heerenveen
Willem II
FT
PEC Zwolle
Feyenoord
FT
FC Twente
Fortuna Sittard
September 12
FT
KV Mechelen
Oostende
FT
Oud-Heverlee
Standard Liege
FT
Club Brugge
Waasland-Beveren
September 12
FT
Fatih Karagumruk
Yeni Malatyaspor
FT
Sivasspor
Alanyaspor
FT
Galatasaray
Gaziantep FK
FT
Goztepe
Denizlispor
September 12
FT
1860 Muenchen
Eintracht Frankfurt
FT
FSV Union Fuerstenwalde
Wolfsburg
FT
FV Engers
Bochum
FT
MTV Eintracht Celle
Augsburg
FT
Nuernberg
RasenBallsport Leipzig
FT
Oberneuland
Borussia Moenchengladbach
AET
RSV Meinerzhagen
Greuther Fuerth
FT
SV Todesfelde
VfL Osnabrück
FT
VSG Altglienicke
FC Koeln
FT
Ingolstadt
Fortuna Duesseldorf
AET
Karlsruher SC
Union Berlin
FT
Ulm
Erzgebirge Aue
FT
Carl Zeiss Jena
Werder Bremen
September 12
FT
Chicago Fire
Columbus Crew
Postp.
New York Red Bulls
? - ?
Inter Miami CF
FT
DC United
New York Red Bulls
FT
New York City FC
FC Cincinnati
Postp.
Columbus Crew
? - ?
Houston Dynamo
FT
Orlando City
Inter Miami CF
FT
Philadelphia Union
New England Revolution
Postp.
Toronto FC
? - ?
Atlanta United
September 12
FT
FC Tambov
FC Ufa
FT
Ural
Khimki
FT
FK Akhmat
PFC Sochi
September 12
FT
Athletico Paranaense
Coritiba
FT
Santos FC
Sao Paulo
September 12
FT
Aberdeen
Kilmarnock
FT
Livingston
Hamilton Academical
FT
Motherwell *
St. Johnstone
FT
Rangers *
Dundee United
FT
Ross County
Celtic
FT
St. Mirren
Hibernian *
September 12
FT
Guingamp
Le Havre
Postp.
AC Ajaccio
? - ?
Dunkerque
FT
Amiens
Paris FC
FT
Auxerre
Clermont Foot
FT
Chambly
Grenoble
FT
Niort
Nancy
FT
Rodez
Caen
FT
Troyes
Pau
FT
Valenciennes
Chateauroux
September 12
FT
Ponferradina
Castellon
FT
Leganes
Las Palmas
FT
Sporting Gijon
Logrones
FT
Espanyol
Albacete
September 12
FT
De Graafschap
Roda JC Kerkrade
September 12
Postp.
Academico Viseu
? - ?
Academica
FT
Vizela
Oliveirense
September 12
FT
Boluspor
Keciorengucu
FT
Umraniyespor
Bandirmaspor
FT
Osmanlispor FK
Eskisehirspor
September 12
FT
Jablonec
Banik Ostrava
FT
Pribram
Opava
FT
SK Dynamo Ceske Budejovice
Slovan Liberec
FT
Teplice
Slovacko
FT
Pardubice
Slavia Prague
September 12
Postp.
FK Slavoj Vysehrad
? - ?
FK MAS Taborsko
FT
SK Lisen
FK Varnsdorf
FT
SK Prostejov
Zizkov
September 12
FT
Skive
Esbjerg fB
FT
Fremad Amager
Vendsyssel FF
September 12
FT
Haka
SJK
FT
RoPS
Honka
September 12
Canc.
Riteriai
? - ?
Suduva
September 12
FT
Kristiansund BK
Viking
FT
Stabaek
FK Haugesund
September 12
FT
Djurgaarden
Elfsborg
September 12
FT
GAIS
GIF Sundsvall
FT
AFC Eskilstuna
Halmstads BK
FT
Degerfors
Joenkoepings Soedra
September 12
FT
SC Dnipro-1
Olimpik Donetsk
FT
FC Kolos Kovalivka
FC Lviv
FT
Elche
Real Murcia
Canc.
Vitoria de Guimaraes
? - ?
Gil Vicente
FT
Hallescher FC
Eintracht Braunschweig
FT
St. Gallen
Tuerkguecue Muenchen
FT
Aston Villa
Manchester United
FT
Kelantan
Perak II
FT
Kuala Lumpur FA
Terengganu II
FT
Negeri Sembilan
Selangor Pkns FC
FT
Bishop's Stortford
0 - 1
Chelmsford
FT
Horsham
0 - 1
Dorking Wanderers
FT
Hyde United
0 - 0
Farsley Celtic AFC
FT
Modena
Spal 2013
FT
Radcliffe
Chorley
FT
Rushall Olympic
Stourbridge
Canc.
Torino
? - ?
Sampdoria
FT
Warrington Town
0 - 0
AFC Fylde
FT
Bologna
0 - 0
Virtus Entella
FT
AC Milan
Brescia
FT
Alessandria
0 - 0
AlbinoLeffe
FT
Panachaiki
Ionikos
FT
Pergolettese
1 - 0
Renate
FT
SC Angrense
SC Lusitania
FT
Lecce
Monopoli
FT
Hellas Verona
0 - 1
Cremonese
FT
Cagliari
Roma
FT
Empoli
Lucchese
FT
Fiorentina
AC Reggiana
FT
Fiorentina
AC Reggiana
FT
Frosinone
Lazio
FT
Real Zaragoza
Getafe
FT
Benevento
Reggina
FT
Barcelona
Gimnastic
FT
CF Intercity
CD Denia
FT
La Roda CF
0 - 0
Villarrobledo
FT
L.R. Vicenza Virtus
Monza
September 12
Postp.
Bylis
? - ?
Laci
Postp.
KF Tirana
? - ?
Kukesi
Postp.
Kastrioti
? - ?
Partizani
Postp.
Teuta Durres
? - ?
Skenderbeu
Postp.
Vllaznia
? - ?
Apolonia
September 12
FT
Gandzasar
Pyunik
September 12
FT
BKMA
West Armenia
September 12
FT
Port Darwin
Darwin Hearts FC
FT
Hellenic
Casuarina
September 12
FT
Adelaide City
Adelaide Raiders
FT
Adelaide Comets
Adelaide United Youth
FT
Para Hills Knights
Adelaide Blue Eagles
FT
Cumberland United
Croydon Kings
FT
Adelaide Olympic
Modbury Jets
FT
Inglewood United
Perth Glory Youth
FT
Perth
Balcatta
FT
Rockingham City FC
Bayswater City
September 12
FT
Marconi Stallions
Mt Druitt Town Rangers
FT
Cockburn City
Gwelup Croatia
FT
ECU Joondalup
Armadale
FT
Floreat Athena
Sorrento
FT
Belconnen United
1 - 2
Tigers FC
FT
Canberra FC
Gungahlin United
FT
Broadmeadow Magic
Weston Workers
FT
Edgeworth Eagles
2 - 0
Valentine Phoenix
FT
Lambton Jaffas FC
0 - 0
Charlestown Azzurri
FT
Grange Thistle
North Star FC
FT
Acacia Ridge FC
Brisbane Knights
FT
Caboolture FC
St George Willawong FC
FT
Centenary Stormers
1 - 1
Bayside United
FT
Toowong
Taringa Rovers
September 12
FT
South Hobart
Devonport City
FT
Riverside Olympic
Olympia FC Warriors
FT
Clarence Zebras
Glenorchy Knights
FT
Launceston City
Kingborough Lions
FT
Souths United
Holland Park Hawks
FT
Southside Eagles
0 - 2
Mitchelton
FT
Rochedale Rovers
Sunshine Coast
FT
Western Pride
SWQ Thunder
September 12
FT
Gold Coast United FC
Olympic FC
FT
Brisbane City
Redlands United
FT
Gold Coast Knights
Brisbane Strikers
FT
Eastern Suburbs
Capalaba
September 12
FT
Altach
Hartberg
September 12
FT
FC Juniors OOe
Austria Wien (A)
FT
Grazer AK
Dornbirn
September 12
FT
SV Wallern
Reichenau
September 12
FT
Admira Moedling (A)
SV Stripfing
FT
SC Team Wiener Linien
SC Neusiedl am See 1919
FT
SC Wiener Viktoria
Wiener SK
September 12
FT
ATSV Stadl Paura
Allerheiligen
FT
Wolfsberger AC (A)
Kalsdorf
FT
Sturm Graz (A)
SC Gleisdorf
FT
SV Wals Grunau
SV Austria Salzburg
FT
USK Anif
SK Bischofshofen
FT
SC Imst
Schwaz
FT
Rotenberg
Austria Lustenau (A)
FT
Hohenems
SW Bregenz
September 12
FT
Sabail
Zira
September 12
Postp.
SC Eendracht Aalst
? - ?
Standard Femina de Liege
FT
SV Zulte Waregem
0 - 2
Oud-Heverlee Leuven
Canc.
Zulte Waregem
? - ?
Sporting Charleroi
September 12
FT
Rukh Brest
Neman Grodno
FT
BATE Borisov
Smolevichy
FT
Shakhtyor Soligorsk
FK Vitebsk
FT
Dinamo Minsk
Dinamo Brest
September 12
FT
Arsenal Dzerzhinsk
Gomel
FT
FC Slonim
Naftan Novopolotsk
FT
Khimik Svetlogorsk
Sputnik Rechitsa
FT
FC NFK Minsk
Lokomotiv Gomel
FT
Energetik-BGU Reserves
4 - 0
FK Slutsk Reserves
FT
Torpedo Zhodino Reserves
Slavia Mozyr Reserves
FT
Belshina Bobruisk Reserves
0 - 0
Isloch Reserves
FT
Olimpik Sarajevo
FK Velez Mostar
FT
Zrinjski Mostar
FK Mladost Doboj Kakanj
FT
FK Podrinje
FK Jedinstvo Brcko
FT
Kozara
0 - 0
FK Borac Kozarska Dubica
FT
Rudar Prijedor
Tekstilac Derventa
FT
Slavija Sarajevo
FK Ljubic Prnjavor
FT
Sloboda Novi Grad
1 - 1
Drina Zvornik
FT
Sloga Doboj
FK Leotar
FT
Sutjeska
FK Zvijezda 09
FT
Zeljeznicar Banja Luka
0 - 1
FK Modrica
FT
FK Zvijezda
Tosk Tesanj
FT
Gorazde
3 - 0
Rudar Kakanj
FT
Jedinstvo Bihac
Slaven Zivinice
FT
NK Bratstvo
Buducnost
FT
Orasje
0 - 0
Travnik
September 12
FT
Cruzeiro
Vitoria
FT
Guarani
0 - 0
Brasil de Pelotas
FT
Sampaio Correa
Operario Ferroviario
FT
Nautico
Botafogo SP
September 12
FT
Botafogo PB
0 - 0
Vila Nova
FT
Paysandu
Imperatriz
FT
EC Sao Jose
0 - 0
Boa Esporte Clube
FT
Tombense FC
Sao Bento
FT
Rio Branco
0 - 2
Galvez EC
FT
Santos AP
2 - 2
Santana AP
FT
Sao Jose EC
2 - 2
SE Palmeiras SP
September 12
FT
Cherno More Varna
PFC CSKA-Sofia
FT
Ludogorets Razgrad
Lokomotiv Plovdiv
September 12
FT
Hebar
Yantra
FT
Kariana Erden
Lokomotiv Gorna Oryahovitsa
FT
Strumska Slava
0 - 0
Sozopol
Canc.
Dunav Ruse
? - ?
FK Septemvri Simitli
FT
Litex Lovech
Neftochimic Burgas 1962
FT
Pirin Blagoevgrad
Sportist Svoge
September 12
Postp.
National Defense Ministry FC
? - ?
Kirivong Soksen Chey
Postp.
Soltilo Angkor FC
? - ?
Phnom Penh Crown
Postp.
Visakha FC
? - ?
Svay Rieng
September 12
Canc.
Forge FC
? - ?
Valour FC
Canc.
HFX Wanderers FC
? - ?
York 9 FC
FT
Forge FC
Pacific FC
FT
Cavalry FC
HFX Wanderers FC
FT
Hamilton City
1 - 2
Scarborough SC
FT
Vorkuta
1 - 1
Serbian White Eagles
September 12
FT
Union La Calera
Colo Colo
September 12
FT
Chengdu Qianbao FC
Beijing Renhe
September 12
FT
Guizhou Hengfeng
Zhejiang Greentown
September 12
FT
Changchun Yatai
Heilongjiang Lava Spring FC
September 12
FT
Beijing BG Phoenix FC
8 - 1
Hebei Yuandong
FT
Wuhan Jiangda
3 - 0
Shanghai Shengli
FT
Meizhou Wuhua FC
2 - 2
Hangzhou Xizi
FT
Henan Jianye
0 - 1
Shandong Sports Lottery
FT
Jiangsu Suning FC
2 - 0
Changchun Dazhong Zhiye
FT
America de Cali
Atletico Junior
September 12
FT
Deportivo Cali
Millonarios
FT
Municipal Perez Zeledon
Club Sport Herediano
FT
Cariari
0 - 0
Deportiva Carmelita
Postp.
Futbol Consultants
? - ?
AD Aserri
Postp.
Puerto Golfito
? - ?
CS Uruguay
September 12
FT
Osijek
Rijeka
FT
Hajduk Split
Dinamo Zagreb
September 12
FT
HNK Orijent 1919
0 - 1
Medimurje
FT
NK Hrvatski Dragovoljac
NK Dugopolje
FT
Rudes
1 - 2
Opatija
FT
Solin
0 - 0
Dinamo Zagreb B
FT
Cibalia
NK Kustosija
September 12
FT
APOEL Nicosia
AEL Limassol
FT
Apollon Limassol
Pafos FC
FT
Anorthosis
Omonia Nicosia
September 12
FT
AEZ Zakakiou
Omonia Aradippou
FT
ASIL Lysi
E.N.TH.O.I. Lakatamias
FT
Akritas Chlorakas
2 - 0
PO Xylotympou 2006
FT
Anagennisi Deryneia
Ypsonas
FT
Ayia Napa
1 - 1
Othellos Athienou
FT
Digenis Morphou
0 - 0
Alki Oroklinis
FT
Kouris Erimis
Omonia Psevda
FT
PAEEK
Achyronas Liopetriou
FT
FC Viktoria Otrokovice
FC Fastav Zlin B
FT
Frydek-Mistek
Unicov
FT
FC Vysocina Jihlava B
Dolni Benesov
FT
Odra Petrkovice
Uhersky Brod
FT
SK Hanacka Slavia Kromeriz
0 - 0
MFk Vyskov
FT
Znojmo
Slovacko B
September 12
FT
SK Rakovnik
Jiskra Domazlice
FT
FK TJ Stechovice
1. FC Karlovy Vary
September 12
FT
FK Jablonec B
FC Slovan Liberec B
FT
FK Zbuzany 1953
Bohemians 1905 B
FT
FK Prepere
2 - 1
FK Chlumec nad Cidlinou
FT
Tj Sokol Zivanice
SK Sokol Brozany
September 12
AP
FC Viktoria Plzen
Opava *
FT
Meteor Praha
0 - 2
1.FK Pribram
FT
Slavia Prague U19
2 - 1
FC Hradec Kralove
FT
Sparta Prague
Sigma Olomouc U19
FT
1 FC Slovacko
0 - 4
Ceske Budejovice
AP
FC Pardubice
FC Fastav Zlin *
FT
FK Mlada Boleslav
Karvina
FT
Lokomotiva Brno Horni Herspice
FK Pardubice
FT
FC Viktoria Plzen
FC Slovan Liberec
FT
1 FC Slovacko
Sparta Prague
FT
Slavia Prague
FK Dukla Praha
FT
FC Sydvest 05
VSK Aarhus
FT
Oure FA
Thisted
FT
Dalum
Holbaek
FT
Frem
Middelfart
FT
Naesby
Aarhus Fremad
FT
Vanloese
KFUM Roskilde
FT
FA 2000
AB Taarnby
FT
Hilleroed
Avarta
FT
Nykoebing FC
0 - 0
Slagelse
FT
Ballerup-Skovlunde
0 - 2
BK Union
FT
Karlslunde IF
6 - 0
Husum
FT
KFUM
0 - 1
Koege Nord FC
FT
Skjold Birkeroed
2 - 0
Roskilde Boldklub
FT
Greve
1 - 2
Taastrup FC
FT
Ledoeje-Smoerum Fodbold
2 - 1
B 1908
FT
Otterup
2 - 2
Vordingborg
FT
Herlev
1 - 0
GVI
FT
B 1913
2 - 1
Varde
FT
Viby IF
1 - 1
Tarup-Paarup
FT
Odder IGF
3 - 0
Horsens fS
FT
VRI
0 - 2
Silkeborg KFUM
FT
IF Lyseng
2 - 1
Vejgaard
FT
Aarhus Fremad II
6 - 3
Herning Fremad
FT
FC Djursland
1 - 2
Tjoerring IF
FT
AGF
HB Koege
FT
AaB
KoldingQ
FT
Farum BK
Fortuna Hjoerring
FT
Vildbjerg
7 - 1
Romalt IF
FT
Aalborg Freja
1 - 6
JAI Aarhus
FT
ASA Aarhus
1 - 2
Odense Q
September 12
FT
LDU de Quito
Guayaquil City
FT
El Nacional
Tecnico Universitario
FT
Olmedo
Emelec
September 12
FT
ENPPI
Wadi Degla FC
September 12
FT
Aston Villa U18
Leicester City U18
FT
Brighton & Hove Albion U18
Chelsea U18
FT
Everton U18
Blackburn Rovers U18
FT
Leeds United U18
Middlesbrough U18
FT
Stoke City U18
Burnley U18
FT
West Ham United U18
Tottenham Hotspur U18
FT
Arsenal U18
Southampton U18
FT
Norwich City U18
West Bromwich Albion U18
FT
Derby County U18
Sunderland U18
FT
Manchester City U18
Wolverhampton Wanderers U18
FT
Manchester City U23
Derby County U23
FT
Tottenham Hotspur U23
Brighton & Hove Albion U23
FT
Wolverhampton Wanderers U23
Burnley U23
FT
West Ham United Women
Arsenal Women
September 12
Canc.
Flora Tallinn
? - ?
Tulevik Viljandi
FT
Talinna Kalev
Flora Tallinn
Canc.
Talinna Kalev
? - ?
FCI Levadia
FT
Tulevik Viljandi
Paide Linnameeskond
Canc.
Paide Linnameeskond
? - ?
Nomme JK Kalju
September 12
Canc.
Parnu JK Vaprus
? - ?
Maardu Linnameeskond
Canc.
Vaendra JK Vaprus
? - ?
FC Elva
FT
Parnu JK Vaprus
FC Elva
FT
Tammeka U21
1 - 1
FCI Levadia U21
September 12
FT
B71 Sandur
AB Argir II
September 12
FT
FC Suduroy
6 - 1
NSI Runavik III
FT
Klaksvik III
2 - 2
Royn
FT
B68 Toftir II
1 - 0
Undrid FF
FT
EB/Streymur II
0 - 2
Skala II
FT
Vikingur III
2 - 3
TB Tvoeroyri II
September 12
FT
IF Gnistan
AC Kajaani
FT
SJK Akatemia
AC Oulu
FT
EIF
KPV
FT
MYPA
VPS
FT
Musan Salama
FC KTP
September 12
Canc.
EPS
? - ?
Mikkelin Kissat
FT
JaePS
NJS
Canc.
PK Keski-Uusimaa
? - ?
Kultsu
Canc.
PK-35 Helsinki
? - ?
PEPO Lappeenranta
FT
EPS
FC Viikingit
September 12
FT
TPV Tampere
Ilves II
Canc.
Hjs Akatemia
? - ?
Espoo
FT
Pallo-Iirot
FC Jazz
FT
Hjs Akatemia
SalPa
September 12
FT
FCV
SC KuFu-98
FT
JS Hercules
OLS
FT
FC Honka
TPS
September 12
FT
Caen B
0 - 0
Lorient B
FT
C Chartres Football
Guingamp B
FT
FC Fleury 91
0 - 0
Rouen
FT
Poissy
US Granvillaise
FT
St-Pryve St-Hilaire
2 - 1
Versailles
FT
St. Malo
Blois
FT
Plabennec
Voltigeurs de Chateaubriant
FT
Vannes
0 - 1
Sainte Genevieve
September 12
FT
Saint-Quentin
GFC Ajaccio
FT
Metz B
ASM Belfort
FT
Schiltigheim
0 - 0
Beauvais
FT
Bobigny
Epinal
FT
Entente SSG
1 - 2
Lens B
FT
Sedan
Auxerre B
FT
St Maur Lusitanos
1 - 2
FCSR Haguenau
FT
Gobelins
1 - 1
Reims B
September 12
FT
Etoile Frejus Saint-Raphael
Marignane/Gignac FC
FT
Hyeres
Louhans Cuiseaux
FT
Jura Sud
0 - 2
Aubagne
FT
Lyon B
Rumilly Albanai
FT
Martigues
Andrezieux
FT
Monaco B
SC Toulon
FT
Monts d'Or Azergues
RC Grasse
September 12
FT
Nantes B
Trelissac
FT
Romorantin
Chamalieres
FT
US Colomiers
Moulins Yzeure
FT
Bourges 18
Canet Roussillon
FT
Stade Montois
Bourges Foot
September 12
FT
Dijon Foot
GPSO 92 Issy
FT
Le Havre
Fleury Merogis U.S
FT
Paris FC
ASJ Soyaux
Canc.
Dinamo Batumi
? - ?
Samtredia
Canc.
Dinamo Tbilisi
? - ?
Chikhura
Canc.
FC Telavi
? - ?
Merani
Canc.
Lokomotivi Tbilisi
? - ?
Torpedo Kutaisi
Canc.
Saburtalo
? - ?
Dila Gori
FT
Dinamo Batumi
Dinamo Tbilisi
FT
Heider SV
SC Weiche Flensburg *
FT
Werder Bremen II
0 - 0
Delmenhorst
FT
Bahlinger SC
Hoffenheim II
FT
Eintracht Stadtallendorf
0 - 0
Pirmasens
FT
FC Giessen
TuS RW Koblenz
FT
FSV Frankfurt
Bayern Alzenau
FT
Hessen Kassel
TSV Schott Mainz
FT
FCA Walldorf
Freiburg II
FT
Mainz 05 II *
TSG Balingen
September 12
FT
Borussia Dortmund II
FC Koeln II
FT
Borussia Moenchengladbach II *
SV Roedinghausen
FT
Fortuna Duesseldorf II
VfB Homberg
FT
Fortuna Koeln
SV Straelen
FT
Lippstadt
Wuppertal
FT
Preussen Muenster
Bergisch Gladbach
FT
RW Ahlen
Alemannia Aachen
FT
Sportfreunde Lotte *
Bonner SC
September 12
FT
OFI Crete
Panetolikos
September 12
FT
AEK Athens
Olympiacos
FT
Iztapa
Comunicaciones FC
FT
Coban Imperial
Sacachispas Chiquimula
FT
CSD Municipal
Sanarate
September 12
FT
Mezokovesd SE
Budafok
FT
Diosgyori VTK
Budapest Honved
FT
Fehervar FC
Puskas FC Academy
September 12
FT
Afturelding
Thor Akureyri
FT
Fram Reykjavik
Vestri
FT
IBV Vestmannaeyjar
Keflavik
FT
Leiknir Reykjavik
UMF Leiknir Faskrudsfjoerdur
FT
Vikingur Olafsvik
Grindavik
FT
Magni
Throttur Reykjavik
September 12
FT
KR Reykjavik
0 - 5
UMF Selfoss
September 12
FT
Haukar
2 - 1
Grotta
FT
Keflavik
Afturelding Mosfellsbaer
FT
Volsungur
Vikingur Reykjavik
FT
Fjolnir Reykjavik
Tindastoll
September 12
FT
Cork City
Shamrock Rovers *
FT
St. Patrick's Athletic
Sligo Rovers
September 12
Canc.
Cobh Ramblers
? - ?
Longford Town
FT
Cobh Ramblers
UCD
FT
Longford Town
Drogheda United
September 12
FT
Hapoel Ironi Kiryat Shmona
Hapoel Haifa
FT
Maccabi Petach Tikva
Hapoel Kfar Saba
FT
Bnei Yehuda Tel Aviv
Maccabi Tel Aviv
September 12
FT
Shimizu S-Pulse
Kashima Antlers
FT
Vissel Kobe
FC Tokyo
September 12
FT
Ehime FC
JEF United Chiba
FT
Tokushima Vortis
Zweigen Kanazawa
September 12
FT
Grulla Morioka
YSCC
FT
Fujieda MYFC
2 - 1
Kamatamare Sanuki
FT
Kataller Toyama
Gamba Osaka U23
FT
Gainare Tottori
Azul Claro Numazu
FT
Roasso Kumamoto
2 - 0
SC Sagamihara
FT
NTV Beleza
INAC Kobe Leonessa
FT
Urawa Ladies
Iga Kunoichi
FT
Cerezo Osaka Sakai
Vegalta Sendai Ladies
September 12
Postp.
Al-Hussein SC
? - ?
Al-Wehdat
FT
Al-Jazeera
Al-Ahly
Postp.
Al-Jazeera
? - ?
FC Ma'an
Postp.
Al-Faisaly
? - ?
Aqaba
Postp.
Al-Hussein SC
? - ?
Ramtha SC
September 12
FT
Ordabasy Shymkent
FC Astana *
FT
Tobol Kostanay
FC Kyzylzhar Petropavlovsk
Canc.
FC Astana
? - ?
Irtysh Pavlodar
Canc.
FC Kyzylzhar Petropavlovsk
? - ?
Shakhter Karagandy
Canc.
Kairat Almaty
? - ?
Okzhetpes Kokshetau
Postp.
Kaspyi Aktau
? - ?
Ordabasy Shymkent
Canc.
Kaspyi Aktau
? - ?
Taraz
Postp.
Okzhetpes Kokshetau
? - ?
FC Astana
Canc.
Ordabasy Shymkent
? - ?
Kaisar Kyzylorda
Postp.
Shakhter Karagandy
? - ?
FC Kyzylzhar Petropavlovsk
Postp.
Tobol Kostanay
? - ?
Kairat Almaty
Canc.
Tobol Kostanay
? - ?
Zhetysu Taldykorgan
Postp.
Zhetysu Taldykorgan
? - ?
Kaisar Kyzylorda
FT
Kairat Almaty
Kaisar Kyzylorda
September 12
FT
FK Spartaks
BFC Daugavpils
Canc.
FK Tukums 2000
? - ?
Ventspils
FT
Ventspils
Riga FC
FT
FK Liepaja
FK Jelgava
Canc.
Riga FC
? - ?
FK Spartaks
Canc.
RFS
? - ?
Valmieras FK
September 12
FT
SC Grobina
FK Smiltene
FT
FC Lokomotiv Daugavpils
FK Rezekne/BJSS
FT
Lietava Jonava
FK Panevezys B
FT
Dziugas Telsiai
1 - 1
FA Siauliai
September 12
FT
Zalgiris Vilnius
FK Kauno Zalgiris
September 12
FT
CS Fola Esch
Una Strassen
FT
FC Progres Niederkorn
F91 Dudelange
September 12
FT
Felda United FC
Kedah
FT
Pahang
PDRM
FT
Petaling Jaya City FC
Sabah FA
September 12
FT
Kuching FA
Selangor United
FT
Johor Darul Ta'zim II
Pulau Pinang
September 12
FT
Necaxa
CD Guadalajara
FT
FC Juarez
Puebla
FT
Atlas
Mazatlan FC
FT
Mazatlan FC
0 - 3
Queretaro
FT
Pumas UNAM
1 - 0
Puebla
September 12
FT
Atlas
2 - 2
Mazatlan FC U20
FT
Tigres
2 - 0
Club Santos Laguna
FT
America Mexico
0 - 1
Deportivo Toluca FC
September 12
FT
Dacia Buiucani
FC Sheriff
FT
CS Petrocub
Zimbru
September 12
FT
CS Drochia
1 - 0
FC Victoria
FT
FC Sireti
0 - 2
FC Granicerul
FT
Real Succes
1 - 1
FC Iskra Stali Ribnita
September 12
FT
Jezero
Sutjeska
FT
FK Iskra
FK Podgorica
FT
Rudar Pljevlja
Petrovac
FT
Buducnost Podgorica
OFK Titograd
FT
Zeta
Decic Tuzi
September 12
FT
HHC
IJsselmeervogels
FT
AFC
Quick Boys
FT
GVVV Veenendaal
Excelsior Maassluis
FT
ASWH
Noordwijk
FT
Rijnsburgse Boys
Jong FC Volendam
FT
Spakenburg
Kozakken Boys
FT
Jong Sparta Rotterdam
SVV Scheveningen
FT
Katwijk
TEC
FT
CD Walter Ferretti
2 - 0
CD Ocotal
September 12
FT
Belasica
KF Shkendija
FT
FK Struga
FK Sileks
FT
FK Rosoman 83
FK Pehchevo
FT
FK Sasa
1 - 0
Pobeda
FT
Kozhuf Gevgjelija
FK Bregalnica Stip
FT
Osogovo
GFK Tikves Kavadarci
FT
Plachkovica
0 - 1
FK Sloga 1934 Vinica
FT
Drita
0 - 0
Ohrid
FT
FK Skopje
1 - 0
Kadino
FT
KF Gostivari
Korab
FT
Veleshta
FK Labunishta
FT
Vlazrimi 77
Vardari Forino
September 12
Canc.
Alta
? - ?
Senja
Canc.
Skeid
? - ?
Kjelsaas
FT
Fredrikstad
Alta
FT
Kvik Halden
Moss
Canc.
Tromsdalen
? - ?
Eidsvold TF
Canc.
Fredrikstad
? - ?
Floroe
September 12
Canc.
Fram Larvik
? - ?
Vard Haugesund
FT
Baerum
Egersund
Canc.
Levanger
? - ?
Baerum
FT
Flekkeroey
Sotra Sportsklubb
FT
Levanger
Fram Larvik
Canc.
Notodden
? - ?
Flekkeroey
FT
Notodden
Vard Haugesund
September 12
FT
Arna-Bjoernar
Kolbotn
FT
Avaldsnes
Vaalerenga
FT
Rosenborg BK
Roea
FT
Lyn Fotball
Sandviken
FT
Klepp
LSK Kvinner
FT
Sol de America
Guarani
FT
Deportivo Llacuabamba
Universitario de Deportes
FT
Sport Boys
Sport Huancayo
FT
Carlos Stein
Universidad Cesar Vallejo
FT
Academia Cantolao
FBC Melgar
September 12
FT
Cracovia
Stal Mielec
FT
Warta Poznan
Piast Gliwice
FT
Slask Wroclaw
Lech Poznan
September 12
FT
LKS Lodz
Stomil Olsztyn
FT
GKS Tychy 71
Sandecja Nowy Sacz
FT
Termalica Nieciecza
GKS Belchatow
September 12
FT
Stal Rzeszow
Olimpia Grudziadz
FT
Chojniczanka Chojnice
Znicz Pruszkow
FT
Bytovia Bytow
Olimpia Elblag
FT
KKS 1925 Kalisz
Garbarnia
FT
Motor Lublin
Blekitni Stargard
FT
Sokol Ostroda
Pogon Siedlce
September 12
FT
MKS Pogon Szczecin U18
3 - 2
KS Gornik Zabrze U18
Canc.
MKS Arka Gdynia U18
? - ?
Kks Lech Poznan U18
FT
Uks Sms Lodz U18
1 - 0
Fcb Escola Varsovia U18
FT
Wks Slask Wroclaw Sa U18
2 - 1
Korona Kielce U18
FT
MKS Cracovia U18
2 - 1
Hutnik Krakow U18
September 12
FT
Gornik Leczna
4 - 1
GKS Katowice
FT
Kkp Bydgoszcz
0 - 1
AZS Wroclaw
FT
Czarni Sosnowiec
5 - 1
ROW Rybnik
FT
Olimpia Szczecin
1 - 2
AZS UJ Krakow
FT
LKS Rolnik Biedrzychowice
0 - 2
UKS SMS Lodz
FT
Aplg Gdansk
0 - 3
Medyk Konin
FT
Sp. Braga U23
2 - 1
Academica Coimbra
FT
Vitoria Guimaraes
0 - 2
Boavista
FT
Sl Benfica
0 - 0
CF Belenenses
FT
CD Cova Da Piedade
2 - 1
Sporting Cp U23
FT
Estoril Praia U23
3 - 1
Portimonense
September 12
FT
Al-Khuraitiat
Al-Sailiya
FT
Al-Wakra
Umm Salal
FT
Qatar SC
Al-Rayyan
September 12
FT
Gwangju FC
Jeonbuk FC
Canc.
Incheon United
Gangwon FC
Canc.
Seongnam FC
Gwangju FC
Canc.
Suwon Bluewings
Jeonbuk FC
FT
Sangju Sangmu
Seongnam FC
FT
Ulsan Hyundai
Daegu FC
September 12
FT
Seoul E-Land FC
Chungnam Asan FC
Canc.
Gyeongnam FC
Jeju United
FT
Jeonnam Dragons
Gyeongnam FC
Canc.
Seoul E-Land FC
Jeonnam Dragons
September 12
FT
Chuncheon FC
Jeonju Citizen
FT
Gyeongju Citizen FC
0 - 1
Yangju Citizens
FT
Cheonan City
Pyeongtaek Citizen
FT
Gimpo Citizen
Gyeongju H & N
FT
Changwon City
Cheongju FC
FT
Daejeon Korail
Hwaseong
FT
Gangneung City
Mokpo City
FT
Gimhae
Busan Transport Corp
September 12
FT
FC Academica Clinceni
Chindia Targoviste
FT
CSM Politehnica Iasi
Gaz Metan Medias
FT
FC Voluntari
FC FCSB
September 12
FT
ACS Fotbal Comuna Recea
Viitorul Pandurii Targu Jiu
FT
CS Aerostar Bacau
CSM Resita
FT
FC Metaloglobus Bucuresti
Concordia Chiajna
FT
FC Unirea Slobozia
CS Mioveni
FT
Pandurii
Turris-Oltul
FT
CSM Slatina
Rapid Bucuresti
FT
U Craiova 1948
FC Dunarea Calarasi
September 12
FT
Anzhi Makhachkala
Yessentuki
September 12
FT
Leningradets
FC Dolgoprudny
FT
Luki-Energiya
Zenit Irkutsk
FT
Smolensk
FC Chita
FT
Dinamo Moscow II
Tver FC
FT
Lokomotiv-Kazanka Moscow
Zvezda Saint Petersburg
FT
Murom
Zenit St. Petersburg II
FT
Torpedo Vladimir
Kolomna
September 12
FT
Kaluga
Sakhalin
FT
Znamya Noginsk
Kvant Obninsk
FT
Salyut Belgorod
0 - 0
Khimik-Arsenal
FT
Strogino
FC Ryazan
Postp.
Avangard Kursk
? - ?
Metalurg Vidnoe
FT
Metalurg Lypetsk
0 - 0
Krasny
FT
Saturn Ramenskoye
Sokol Saratov
FT
Fakel-M Voronezh
Khimki 2
September 12
FT
Krylya Sovetov Samara II
Tyumen
FT
Lada Tolyatti
Volna Nizhny Novgorod
FT
Zenit Izhevsk
NoSta
FT
Lada SOK
0 - 0
Volga Ulyanovsk
FT
KamAZ
FC Orenburg II
September 12
FT
CSKA Moscow
3 - 0
Zhfk Yenisey Krasnoyarsk
September 12
FT
Domagnano
0 - 0
Virtus Acquaviva
FT
Juvenes/Dogana
1 - 1
S.S. Murata
FT
La Fiorita Montegiardino
SP Libertas
FT
SS Pennarossa
Folgore
September 12
FT
FK Radnik Surdulica
Indjija
FT
FK Spartak Subotica
Novi Pazar
FT
TSC Backa Topola
Radnicki Nis
FT
Vozdovac
FK Metalac
FT
Partizan Beograd
Rad Beograd
September 12
FT
FK Radnicki 1923
FK Graficar
FT
Zarkovo
1 - 0
Radnicki Sremska Mitrovica
FT
Borac Cacak
3 - 0
Sloga Kraljevo
September 12
FT
Slovan Bratislava
Spartak Trnava
FT
DAC 1904 Dunajska Streda
Ruzomberok
FT
Nitra
FK Pohronie
FT
SKF Sered
Zilina
FT
Zemplin Michalovce
Trencin
September 12
FT
FC Kosice
Komarno
FT
Liptovsky Mikulas
Dubnica
FT
Partizan Bardejov
1 - 1
FC STK 1914 Samorin
FT
Puchov
2 - 0
Slovan Bratislava B
FT
FK Poprad
Dukla Banska Bystrica
FT
Zeleziarne Podbrezova
Slavoj Trebisov
September 12
FT
MFk Dukla Banska Bystrica
4 - 0
Senica
FT
MSK Zilina
2 - 0
Ruzomberok
FT
Slovan Bratislava U19
2 - 0
Nitra
Postp.
Trencin
? - ?
ZP Sport Podbrezova
FT
Dunajska Streda
1 - 0
FK Poprad U19
September 12
FT
Maribor
NK Bravo
FT
NK Celje
Domzale
September 12
FT
NK Krsko
Radomlje
FT
Brda
0 - 2
Brezice
FT
Drava Ptuj
Smartno 1928
FT
Nafta
ND Bilje
FT
Primorje
NK Krka
FT
ND Triglav
NK Dob
FT
Rudar Velenje
Jadran
FT
Tshakhuma FC
Black Leopards
September 12
FT
Bloemfontein Celtic
0 - 1
Mamelodi Sundowns FC
September 12
FT
IK Frej Taeby
Vasalunds IF
FT
IF Sylvia
Sandvikens IF
FT
IFK Haninge BRB
Sollentuna FF
FT
Karlstad BK
Karlslunds IF HFK
September 12
FT
Tvaaaakers IF
IFK Vaernamo
FT
Lunds BK
Oskarshamns AIK
FT
Qviding FIF
Landskrona BoIS
FT
FC Linkoeping City
Eskilsminne IF
FT
FK Karlskrona
Assyriska IK
FT
Skoevde AIK
Torns IF
FT
Utsiktens BK
2 - 0
Motala AIF FK
September 12
FT
Black Stars
1 - 2
Basel II
FT
FC Zuerich II
FC Muensingen
FT
SC Bruehl
Cham
FT
SC YF Juventus Zuerich
Bellinzona
FT
Sion II
FC Rapperswil-Jona
FT
Etoile Carouge
0 - 1
Bavois
September 12
FT
FC Schoetz
Sion
FT
Tuggen
Winterthur
FT
Stade Nyonnais
Lausanne
FT
FC Stade Lausanne-Ouchy
Grasshopper
AP
Aarau *
Wil
FT
Vevey
FC Koeniz
September 12
FT
Bulle
Lancy FC
FT
Echallens
1 - 0
Olympique de Geneve
FT
Meyrin
0 - 2
Team Vaud U21
FT
Naters
Martigny
FT
Terre Sainte
FC Azzurri 90
FT
Chenois
La Chaux-de-Fonds
September 12
FT
Wohlen
1 - 1
FC Bassecourt
September 12
FT
Eschen/Mauren
Winterthur II
FT
FC Dietikon
FC Wettswil-Bonstetten
Postp.
FC Gossau
? - ?
FC Balzers
FT
Linth
1 - 0
FC Thalwil
FT
St. Gallen II
Red Star Zuerich
September 12
FT
BSC Young Boys
5 - 0
Lugano
FT
FC Basel
0 - 3
Servette FC Chenois
FT
FC Zuerich Frauen
5 - 1
FC St Gallen-Staad
FT
Grasshopper Zurich
0 - 0
FC Luzern
September 12
FT
JKT Tanzania
0 - 2
Dodoma Jiji FC
FT
Kinondoni MC
2 - 1
Tanzania Prisons
FT
Mtibwa Sugar
1 - 1
Simba SC
September 12
Postp.
Police Tero FC
? - ?
Bangkok United
Postp.
Ratchaburi FC
? - ?
Bangkok United
FT
Chiangrai United
Prachuap FC
Postp.
Samut Prakan City
? - ?
Buriram United
Postp.
Ratchaburi FC
? - ?
Suphanburi FC
FT
Suphanburi FC
Nakhon Ratchasima FC
Postp.
BG Pathum United
? - ?
Nakhon Ratchasima FC
FT
Sukhothai FC
Muang Thong United
September 12
FT
Ayutthaya United FC
Chiangmai FC
Postp.
Kasetsart
? - ?
Phrae United
FT
Samut Sakhon FC
Phrae United
Postp.
Uthai Thani FC
? - ?
Chiangmai FC
FT
Chainat FC
2 - 0
Sisaket FC
Postp.
JL Chiangmai United FC
? - ?
Ranong FC
Postp.
Khonkaen United FC
? - ?
Siam Navy FC
Postp.
Sisaket FC
? - ?
Nong Bua Pitchaya FC
FT
JL Chiangmai United FC
0 - 0
Nong Bua Pitchaya FC
Postp.
Samut Sakhon FC
? - ?
MOF Customs United
September 12
FT
FC Kremin Kremenchuk
0 - 0
FC Avanhard Kramatorsk
FT
Polissya Zhytomyr
0 - 0
Veres Rivne
September 12
FT
Kolos Kovalivka
FC Lviv
September 12
FT
Vorskla Poltava
4 - 0
FC Ingulets U21
FT
Zorya Lugansk
FC Mariupol
FT
FC Minaj U21
FC Oleksandriya
FT
Club Atletico Progreso
Cerro Largo
FT
Montevideo Wanderers
Plaza Colonia
FT
Club Atletico Penarol
Montevideo City Torque
September 12
FT
Washington Spirit
Chicago Red Stars
September 12
FT
North Carolina Courage
Houston Dash
September 12
Canc.
Austin Bold
? - ?
Orange County SC
FT
Phoenix Rising FC
Las Vegas Lights FC
FT
Real Monarchs SLC
New Mexico United
Canc.
Real Monarchs SLC
? - ?
Las Vegas Lights FC
Canc.
Sporting Kansas City II
? - ?
Birmingham Legion
Canc.
Charleston Battery
? - ?
Hartford Athletic
Canc.
Charlotte Independence
? - ?
Loudoun United
FT
Loudoun United
Philadelphia Union II
FT
Pittsburgh Riverhounds
Hartford Athletic
FT
Atlanta United II
Miami FC
FT
Birmingham Legion
Charlotte Independence
FT
Louisville City FC
Saint Louis FC
September 12
Canc.
South Georgia Tormenta FC
? - ?
Orlando City B
FT
South Georgia Tormenta FC
Union Omaha
FT
Chattanooga Red Wolves SC
Richmond Kickers
Canc.
Chattanooga Red Wolves SC
? - ?
League One Miami
Canc.
Union Omaha
? - ?
Greenville Triumph SC
September 12
FT
New Amsterdam
Michigan Stars
September 12
FT
Bunyodkor Tashkent
2 - 1
Surkhon-2011
FT
Metallurg Bekobod
1 - 0
AGMK
September 12
FT
Hong Linh Ha Tinh
Than Quang Ninh
FT
Viettel
Binh Duong
September 12
FT
Aberystwyth
Cardiff Met University
FT
Barry Town
TNS *
FT
Caernarfon
Penybont
FT
Flint Town United
Newtown
Postp.
Haverfordwest
? - ?
Cefn Druids AFC
FT
Connah's Quay
Bala Town

LiveScore Table