LiveScore.com Soccer your no.1 LiveScore service since 1998

LiveScore.com Soccer : 19 September 2020

your no.1 LiveScore service since 1998

19 September 2020 Soccer Live Scores by LiveScore

September 19
FT
Everton
West Bromwich Albion
FT
Leeds United
Fulham
FT
Manchester United
Crystal Palace
FT
Arsenal
West Ham United
September 19
FT
Nottingham Forest
Cardiff City
FT
Blackburn Rovers
Wycombe Wanderers
FT
Brentford
Huddersfield Town
FT
Luton Town
Derby County
FT
Middlesbrough
AFC Bournemouth
FT
Norwich City
Preston North End
FT
Reading
Barnsley
FT
Rotherham United
Millwall
FT
Sheffield Wednesday
Watford
FT
Swansea City
Birmingham City
September 19
FT
AFC Wimbledon
Plymouth Argyle
FT
Blackpool
Swindon Town
FT
Bristol Rovers
Ipswich Town *
FT
Burton Albion
Accrington Stanley
FT
Charlton Athletic
Doncaster Rovers
FT
Hull City
Crewe Alexandra
FT
Milton Keynes Dons
Lincoln City
FT
Oxford United
Sunderland *
FT
Peterborough United *
Fleetwood Town
FT
Shrewsbury Town
Northampton Town
FT
Wigan Athletic
Gillingham
September 19
FT
Carlisle United
Southend United
FT
Colchester United *
Bolton Wanderers
FT
Crawley Town
Scunthorpe United
FT
Exeter City
Port Vale *
FT
Forest Green Rovers
Bradford City
FT
Grimsby Town
Salford City
FT
Harrogate
Walsall
FT
Leyton Orient
Mansfield Town
FT
Morecambe
Cambridge United *
FT
Newport County *
Barrow
FT
Stevenage *
Oldham Athletic
FT
Tranmere Rovers
Cheltenham Town *
September 19
FT
Villarreal
Eibar
FT
Getafe
Osasuna
FT
Celta Vigo
Valencia
September 19
FT
Eintracht Frankfurt
Arminia Bielefeld
FT
FC Koeln
Hoffenheim
FT
Union Berlin
Augsburg
FT
VfB Stuttgart
Freiburg
FT
Werder Bremen
Hertha Berlin
FT
Borussia Dortmund
Borussia Moenchengladbach
September 19
FT
Fiorentina
Torino
FT
Hellas Verona
Roma
September 19
FT
Lens
Bordeaux
FT
Rennes
Monaco
September 19
FT
AZ Alkmaar
PEC Zwolle
FT
Vitesse
Sparta Rotterdam
FT
PSV Eindhoven
FC Emmen
FT
Fortuna Sittard
SC Heerenveen
September 19
FT
Nacional
Boavista
Postp.
Sporting CP
? - ?
Gil Vicente
FT
FC Porto
SC Braga
September 19
FT
Oostende
Oud-Heverlee
FT
Royal Excel Mouscron
Gent
FT
Waasland-Beveren
Anderlecht
September 19
FT
Union St.Gilloise
RFC Seraing
September 19
FT
Genclerbirligi
Konyaspor
FT
Denizlispor
Trabzonspor
FT
Alanyaspor
Kayserispor
FT
Besiktas
Antalyaspor
September 19
FT
Seattle Sounders FC
Los Angeles FC
Postp.
Atlanta United
? - ?
Chicago Fire
FT
Sporting Kansas City
FC Dallas
FT
New England Revolution
New York City FC
FT
Atlanta United
Inter Miami CF
FT
New York Red Bulls
FC Cincinnati
Postp.
Vancouver Whitecaps
? - ?
Houston Dynamo
FT
Columbus Crew
Nashville SC
Postp.
Columbus Crew
? - ?
New York Red Bulls
FT
DC United
Toronto FC
FT
Orlando City
Chicago Fire
Postp.
Orlando City
? - ?
New York City FC
September 19
FT
Ural
Zenit St. Petersburg
Postp.
FC Rostov
? - ?
FC Rotor Volgograd
September 19
FT
Bragantino
Ceara
FT
Fortaleza
Internacional
September 19
FT
Celtic
Livingston
FT
Dundee United
St. Mirren
FT
Kilmarnock
Hamilton Academical
FT
St. Johnstone
Ross County
September 19
FT
Clermont Foot
Toulouse
FT
Caen
Chambly
FT
Chateauroux
Amiens
FT
Dunkerque
Valenciennes
FT
Grenoble
AC Ajaccio
FT
Le Havre
Niort
FT
Paris FC
Nancy
FT
Pau
Guingamp
FT
Sochaux
Rodez
September 19
FT
Mirandes
Real Oviedo
FT
Alcorcon
Tenerife
FT
Castellon
Malaga
FT
Rayo Vallecano
Sabadell
September 19
FT
Hannover 96
Karlsruher SC
FT
Sandhausen
Darmstadt
FT
Wuerzburger Kickers
Erzgebirge Aue
September 19
FT
TOP Oss
Cambuur
September 19
FT
Casa Pia
Benfica B
FT
Arouca
Leixoes
FT
Mafra
Academico Viseu
FT
FC Porto B
Vizela
FT
Sporting Covilha
Cova da Piedade
September 19
FT
Bandirmaspor
Akhisarspor
FT
Tuzlaspor
Balikesirspor
FT
Altinordu
Bursaspor
September 19
FT
Banik Ostrava
Pardubice
FT
Opava
SK Dynamo Ceske Budejovice
Postp.
Slovacko
? - ?
Pribram
FT
Bohemians 1905
Viktoria Plzen
September 19
FT
Dukla Praha
Trinec
FT
Zizkov
Hradec Kralove
September 19
FT
FC Midtjylland
Lyngby
September 19
FT
Kolding IF
HB Koege
FT
Silkeborg
Esbjerg fB
FT
Viborg
Skive
September 19
FT
FC Inter
SJK
FT
HIFK
IFK Mariehamn
FT
Ilves
Haka
September 19
Canc.
Banga Gargzdai
? - ?
FK Kauno Zalgiris
Canc.
FK Panevezys
? - ?
Riteriai
Canc.
Suduva
? - ?
Zalgiris Vilnius
September 19
FT
Vaalerenga
Molde
FT
Sarpsborg 08
Mjoendalen
September 19
FT
Joenkoepings Soedra
Oesters IF
FT
Trelleborgs FF
Orgryte
September 19
FT
FC Olexandriya
Vorskla
FT
Inhulets Petrove
Desna
FT
Dynamo Kyiv
FC Lviv
FT
Moldova
Spain
FT
Germany
Ireland
Canc.
Elche
? - ?
Atletico Baleares
FT
Lorca Deportiva
0 - 1
Mar Menor Club de Futbol
10:00 Limited coverage
Real Zaragoza
? - ?
SD Tarazona
FT
Villarrubia CF
CD Linares
FT
Alfreton Town
Chesterfield
FT
Udinese
SPAL 2013
FT
Crusaders
Queen's University
FT
Portadown
Ards
FT
Atletico Madrid
Almeria
FT
Empoli
Vis Pesaro
FT
Spezia
Pistoiese
FT
Lazio
0 - 0
Benevento
FT
Lorca FC
SFC Minerva
FT
Inter
Pisa
FT
Elche
Barcelona
FT
Real Zaragoza
1 - 0
Girona
September 19
FT
BKMA
0 - 0
Lori
FT
Shirak
1 - 2
Alashkert FC
FT
Ararat
3 - 0
Sevan
September 19
FT
Mindil Aces
Hellenic
FT
Casuarina
Port Darwin
September 19
FT
Croydon Kings
Adelaide City
FT
Campbelltown City
Adelaide Comets
FT
Modbury Jets
Cumberland United
FT
Adelaide United Youth
4 - 0
Para Hills Knights
FT
Adelaide Olympic
1 - 0
Adelaide Blue Eagles
FT
Balcatta
Inglewood United
FT
Bayswater City
0 - 0
Perth Glory Youth
FT
Perth
Rockingham City FC
September 19
FT
Western Sydney Wanderers FC Youth
North Shore Mariners
FT
Armadale
Floreat Athena
FT
Gwelup Croatia
ECU Joondalup
FT
Sorrento
Cockburn City
FT
Gungahlin United
2 - 0
Tigers FC
FT
Canberra FC
1 - 0
Belconnen United
FT
Lake Macquarie
Broadmeadow Magic
FT
Weston Workers
1 - 1
Lambton Jaffas FC
FT
Bayside United
Toowong
FT
Albany Creek
Grange Thistle
FT
Caboolture FC
The Gap
FT
North Star FC
2 - 1
Acacia Ridge FC
September 19
FT
Devonport City
1 - 0
Riverside Olympic
FT
Glenorchy Knights
Kingborough Lions
FT
Launceston City
South Hobart
FT
Olympia FC Warriors
Clarence Zebras
FT
Logan Lightning
Souths United
FT
Mitchelton
Wolves FC
FT
Rochedale Rovers
Western Pride
September 19
FT
Lions FC
Redlands United
FT
Gold Coast Knights
3 - 0
Gold Coast United FC
FT
Peninsula Power
3 - 2
Brisbane City
FT
Eastern Suburbs
Olympic FC
September 19
FT
Salzburg
Altach
FT
Sturm Graz
Rapid Wien
FT
WSG Swarovski Tirol
LASK
September 19
FT
SV Horn
FC Liefering
September 19
FT
SV Leobendorf
FC Marchfeld Mannsdorf
Canc.
SV Leobendorf
? - ?
Mattersburg (A)
FT
SV Stripfing
ASK-BSC Bruck/Leitha
Canc.
SC Team Wiener Linien
? - ?
SK Rapid Wien II
September 19
FT
Ried (A)
Union Gurten
FT
ATSV Stadl Paura
Sturm Graz (A)
FT
SV St. Anna
Bad Gleichenberg
FT
SK Bischofshofen
St. Johann
Postp.
Pinzgau Saalfelden
? - ?
SV Wals Grunau
Postp.
SAK 1914
? - ?
SV Kuchl
Postp.
SV Groedig
? - ?
SV Austria Salzburg
FT
Seekirchen
2 - 1
USK Anif
FT
FC Wacker Innsbruck II
WSG Swarovski Tirol II
Postp.
Kufstein
? - ?
Woergl
Postp.
Rotenberg
? - ?
FC Wolfurt
FT
Hohenems
Rankweil
Postp.
Dornbirner SV
? - ?
FC Lauterach
September 19
FT
FK Qabala
Keshla
FT
Sumqayit
Sabail
September 19
FT
FK Vitebsk
Belshina Bobruisk
FT
Dinamo Brest
Energetik-BGU
FT
FK Gorodeya
Torpedo Zhodino
September 19
FT
Khimik Svetlogorsk
FC Volna Pinsk
FT
FC Granit Mikashevichi
FC Orsha
FT
FC Smorgon
FC Slonim
FT
Gomel
Sputnik Rechitsa
FT
FK Slutsk Reserves
BATE Borisov Reserves
FT
Slavia Mozyr Reserves
1 - 1
Shakhtyor Soligorsk Reserves
FT
Isloch Reserves
Dinamo Minsk Reserves
FT
FK Mladost Doboj Kakanj
FK Velez Mostar
FT
Radnik Bijeljina
Olimpik Sarajevo
FT
Zeljeznicar
FK Krupa
FT
Drina Zvornik
Zeljeznicar Banja Luka
FT
FK Borac Kozarska Dubica
Sloga Doboj
FT
FK Jedinstvo Brcko
Kozara
FT
FK Leotar
0 - 0
Rudar Prijedor
FT
FK Ljubic Prnjavor
FK Podrinje
FT
FK Modrica
Sutjeska
FT
FK Zvijezda 09
Slavija Sarajevo
FT
Tekstilac Derventa
Sloboda Novi Grad
FT
Buducnost
1 - 0
GOSK Gabela
FT
Capljina
2 - 2
Gorazde
FT
Igman Konjic
0 - 1
Posusje
FT
Rudar Kakanj
5 - 0
Orasje
FT
Slaven Zivinice
0 - 1
FK Zvijezda
FT
Travnik
0 - 1
Jedinstvo Bihac
September 19
FT
Nautico
Chapecoense AF
FT
America MG
Figueirense
FT
Ponte Preta
Operario Ferroviario
September 19
FT
Treze
0 - 0
EC Jacuipense
FT
Manaus FC
0 - 0
Santa Cruz
FT
Sao Bento
Volta Redonda
September 19
FT
Nacional SP
Batatais FC SP
FT
Paulista FC SP
Olimpia FC SP
FT
EC Noroeste SP
Comercial FC SP
FT
Marilia AC SP
GE Osasco SP
FT
Sao Paulo FC AP
1 - 2
Ypiranga AP
September 19
FT
Beroe
Cherno More Varna
FT
Levski Sofia
CSKA 1948
September 19
FT
PFC Lokomotiv Sofia 1929
Litex Lovech
FT
Neftochimic Burgas 1962
Kariana Erden
FT
Sportist Svoge
Vitosha Bistritsa
FT
Yantra
0 - 2
Septemvri Sofia
Canc.
Sozopol
? - ?
Dunav Ruse
FT
FK Septemvri Simitli
Hebar
September 19
Canc.
HFX Wanderers FC
? - ?
Valour FC
Canc.
Cavalry FC
? - ?
Atletico Ottawa
Canc.
FC Edmonton
? - ?
York 9 FC
Canc.
Pacific FC
? - ?
Forge FC
FT
Forge FC
HFX Wanderers FC
FT
Hamilton City
1 - 0
Brantford Galaxy FC
FT
Scarborough SC
0 - 3
Serbian White Eagles
September 19
FT
Beijing BG
Beijing Renhe
September 19
FT
Shaanxi Changan
Zhejiang Greentown
September 19
FT
Heilongjiang Lava Spring FC
Kunshan FC
September 19
FT
Tianjin Teda
Shijiazhuang Ever Bright
AP
Wuhan Zall *
Hebei CFFC
FT
Beijing Guoan
Qingdao Huanghai
FT
Shanghai SIPG FC
Chongqing Lifan
September 19
Postp.
Atletico Nacional
? - ?
Tolima
FT
Patriotas
Envigado
FT
Deportivo Pereira
Santa Fe
FT
Alianza Petrolera
Independiente Medellin
FT
LD Alajuelense
Grecia
FT
Sporting San Jose
Deportivo Saprissa
FT
Municipal Garabito
1 - 1
AD Santa Rosa
FT
Puntarenas FC
0 - 0
La U Universitarios
FT
Cariari
1 - 0
Juventud Escazucena
FT
Deportiva Carmelita
0 - 2
AD Cofutpa
September 19
FT
HNK Gorica
NK Istra 1961
FT
Dinamo Zagreb
Slaven
September 19
FT
Cibalia
Dinamo Zagreb B
FT
Dubrava Zagreb
Opatija
FT
Junak
NK Dugopolje
FT
NK Hrvatski Dragovoljac
Inter Zapresic
FT
Rudes
Bijelo Brdo
Postp.
Solin
? - ?
Hajduk Split B
September 19
FT
Pafos FC
Ethnikos Achnas
FT
AEL Limassol
Karmiotissa Pano Polemidion
September 19
FT
Achyronas Liopetriou
Ayia Napa
FT
Alki Oroklinis
1 - 0
ASIL Lysi
FT
E.N.TH.O.I. Lakatamias
0 - 1
PAEEK
FT
Kouris Erimis
AEZ Zakakiou
FT
Omonia Aradippou
Digenis Morphou
FT
Othellos Athienou
Akritas Chlorakas
FT
PO Xylotympou 2006
Onisilos Sotira
FT
MFk Vyskov
Valasske Mezirici
FT
Dolni Benesov
1 - 3
SK Hanacka Slavia Kromeriz
FT
FC Slovan Rosice
0 - 0
Odra Petrkovice
FT
SFK Vrchovina
SK Sigma Olomouc B
FT
Uhersky Brod
Frydek-Mistek
September 19
FT
Benesov
SK Slavia Praha B
FT
Loko Vltavin
0 - 2
Viktoria Plzen B
FT
Motorlet Prague
Sokol Hostoun
Postp.
Sokolov
? - ?
Pisek
FT
Jiskra Domazlice
Admira Prague
September 19
AP
Slovan Velvary *
FK Teplice B
FT
Usti nad Orlici
1 - 0
FK Prepere
September 19
FT
FC Hradec Kralove
FC Pardubice
AP
Karvina *
FC Viktoria Plzen
Postp.
Sigma Olomouc U19
? - ?
1 FC Slovacko
FT
FC Fastav Zlin
Meteor Praha
Postp.
Ceske Budejovice
? - ?
FK Mlada Boleslav
Postp.
FC Banik Ostrava
? - ?
Slavia Prague U19
FT
Aarhus Fremad
VSK Aarhus
FT
Brabrand
Middelfart
FT
Jammerbugt FC
Dalum
FT
Frem
Holstebro
FT
KFUM Roskilde
AB
FT
AB Taarnby
Nykoebing FC *
FT
Broenshoej
FA 2000
FT
Skovshoved
Vanloese
FT
BK Union
3 - 1
Frederikssund IK
FT
Husum
0 - 0
Taarnby FF
FT
Ishoej IF
1 - 2
KFUM
FT
Koege Nord FC
1 - 1
Ballerup-Skovlunde
FT
GVI
4 - 1
Ledoeje-Smoerum Fodbold
FT
Taastrup FC
1 - 0
Skjold Birkeroed
FT
Vordingborg
0 - 2
Greve
FT
OKS
2 - 0
Viby IF
FT
Tarup-Paarup
1 - 0
Ringkoebing
FT
Hedensted
2 - 2
Odder IGF
FT
Varde
3 - 3
Kolding B
FT
Horsens fS
2 - 3
Marienlyst
FT
Vejgaard
3 - 1
Aarhus Fremad II
FT
Herning Fremad
0 - 2
VRI
FT
Tjoerring IF
4 - 3
IF Skjold Saeby
FT
Kjellerup
5 - 0
Noerresundby
FT
Romalt IF
4 - 1
Aalborg Freja
FT
Odense Q
4 - 0
Aarhus 1900
September 19
FT
LDU Portoviejo
Olmedo
FT
Orense
Aucas
FT
Emelec
LDU de Quito
September 19
FT
Tanta
FC Masr
FT
Al Ahly
Misr El-Maqasa
FT
Atherton Collieries
Scarborough Athletic
FT
Bamber Bridge
Matlock Town
FT
Basford United
Warrington Town
FT
Buxton
Radcliffe
FT
FC United of Manchester
Nantwich Town
FT
Gainsborough
Hyde United
FT
Morpeth Town FC
Grantham Town
FT
South Shields
Mickleover Sports
FT
Stafford Rangers
Ashton United
FT
Stalybridge
Lancaster City
FT
Witton Albion
Whitby
FT
Barwell FC
Lowestoft Town
FT
Bromsgrove Sporting
Coalville Town
FT
Hednesford
Stourbridge
FT
Hitchin Town
Alvechurch
FT
Leiston
Rushall Olympic
FT
Nuneaton Borough FC
AFC Rushden & Diamonds
FT
Peterborough Sports
Tamworth
FT
Redditch United
Needham Market
FT
Royston Town
Banbury United
FT
St. Ives Town FC
Biggleswade Town
FT
Stratford Town
Kings Langley FC
FT
Beaconsfield Town
Poole Town FC
FT
Chesham United
0 - 0
Gosport Borough
FT
Dorchester Town
Weston Super Mare
FT
Farnborough
Swindon Supermarine
FT
Hayes & Yeading United
Taunton Town
FT
Metropolitan Police FC
Yate Town
FT
Salisbury
Hendon
FT
Tiverton
Wimborne Town
FT
Truro City
Harrow Borough
FT
Walton Casuals
Hartley Wintney
September 19
FT
Bishop's Stortford
Bognor Regis Town
FT
Brightlingsea Regent
Margate
FT
Carshalton Athletic
Potters Bar Town
FT
Cheshunt
East Thurrock United
FT
Corinthian Casuals
Haringey Borough
FT
Cray Wanderers
Kingstonian
FT
Enfield Town
Lewes
FT
Folkestone Invicta
Worthing
FT
Hornchurch
Merstham
FT
Leatherhead
Horsham
September 19
FT
Chelsea U18
West Ham United U18
FT
Manchester United U18
Blackburn Rovers U18
FT
Liverpool U18
Stoke City U18
FT
Southampton U18
Crystal Palace U18
FT
Tottenham Hotspur U18
Arsenal U18
FT
Burnley U18
Wolverhampton Wanderers U18
FT
West Bromwich Albion U18
Reading U18
FT
Middlesbrough U18
Derby County U18
FT
Norwich City U18
Aston Villa U18
FT
Manchester City U18
Everton U18
FT
Newcastle United U18
Leeds United U18
September 19
Canc.
FC Kuressaare
? - ?
FCI Levadia
Canc.
Narva Trans
? - ?
Flora Tallinn
FT
Narva Trans
Tulevik Viljandi
FT
Talinna Kalev
Tammeka
FT
FC Kuressaare
TJK Legion
Canc.
Paide Linnameeskond
? - ?
TJK Legion
September 19
FT
TB Tvoeroyri
Klaksvik
FT
NSI Runavik
EB/Streymur
September 19
FT
Klaksvik III
3 - 2
B68 Toftir II
FT
Skala II
8 - 1
Vikingur III
FT
NSI Runavik III
1 - 4
EB/Streymur II
FT
TB Tvoeroyri II
3 - 1
Undrid FF
FT
Royn
0 - 8
FC Suduroy
September 19
FT
FC Kiffen
EPS
FT
PK-35 Helsinki
JaePS
FT
NJS
PK Keski-Uusimaa
September 19
Canc.
Atlantis
? - ?
KaaPo
Canc.
FC Jazz
? - ?
Klubi 04
Canc.
Pargas IF
? - ?
TPV Tampere
September 19
Canc.
JIPPO
? - ?
FC Kiisto
Canc.
JJK
? - ?
JS Hercules
Canc.
PS Kemi
? - ?
GBK
FT
VIFK
FC Kiisto
Canc.
VIFK
? - ?
RoPS II
FT
GBK
JBK
FT
US Orleans
1 - 0
Lille U19
FT
Jeanne D Arc Drancy U19
0 - 0
SC Amiens
FT
Paris FC
1 - 0
Estac Troyes
FT
Rennes U19
0 - 1
Stade Brestois 29
FT
Nimes Olympique
3 - 0
AS Saint-Etienne
September 19
FT
Lorient B
0 - 2
St-Pryve St-Hilaire
FT
Versailles
1 - 0
FC Fleury 91
FT
Blois
2 - 0
C Chartres Football
FT
Rouen
1 - 0
St. Malo
FT
Sainte Genevieve
0 - 0
Guingamp B
FT
US Granvillaise
1 - 0
Caen B
Postp.
Voltigeurs de Chateaubriant
? - ?
Poissy
FT
Vannes
Plabennec
September 19
FT
ASM Belfort
St Maur Lusitanos
Postp.
FCSR Haguenau
? - ?
Bobigny
FT
Entente SSG
2 - 1
Metz B
FT
GFC Ajaccio
4 - 0
Schiltigheim
FT
Beauvais
0 - 0
Gobelins
FT
Epinal
2 - 1
Saint-Quentin
FT
Lens B
2 - 2
Auxerre B
FT
Reims B
0 - 0
Sedan
September 19
FT
Andrezieux
Monts d'Or Azergues
FT
Hyeres
Aubagne
FT
Louhans Cuiseaux
2 - 2
Lyon B
FT
Marignane/Gignac FC
0 - 0
Marseille B
FT
Monaco B
Martigues
Postp.
RC Grasse
? - ?
Jura Sud
FT
Rumilly Albanai
1 - 0
Etoile Frejus Saint-Raphael
FT
SC Toulon
St. Priest
September 19
Postp.
Le Puy
? - ?
Nantes B
FT
AS Beziers
Angouleme
FT
Bourges 18
0 - 2
Romorantin
FT
Canet Roussillon
Bourges Foot
FT
Les Herbiers
Angers B
FT
Trelissac
1 - 1
US Colomiers
FT
Chamalieres
0 - 0
Bergerac Perigord
FT
Moulins Yzeure
0 - 0
Stade Montois
Canc.
Chikhura
? - ?
Dinamo Batumi
Canc.
Dila Gori
? - ?
Lokomotivi Tbilisi
Canc.
Merani
? - ?
Dinamo Tbilisi
Canc.
Samtredia
? - ?
Saburtalo
Canc.
Torpedo Kutaisi
? - ?
FC Telavi
September 19
FT
FC Gagra
1 - 0
Dinamo Batumi
FT
FC Spaeri
0 - 2
Dila Gori
September 19
FT
Bayern Munich II
Tuerkguecue Muenchen
FT
FSV Zwickau
Unterhaching
FT
Hansa Rostock
Duisburg
FT
Luebeck
Saarbruecken
FT
Meppen
1860 Muenchen
FT
Wehen
SC Verl
FT
Hamburger SV II
Teutonia Ottensen
FT
1. FC Phoenix Luebeck
Eintracht Norderstedt
FT
Hannover 96 II
VfV Hildesheim
FT
SSV Jeddeloh II
Oberneuland
September 19
FT
BFC Dynamo
Bischofswerdaer FV
FT
Berliner AK 07
Carl Zeiss Jena
FT
Germania Halberstadt
VSG Altglienicke *
FT
VfB Auerbach
Tennis Borussia
FT
Lokomotive Leipzig
Chemnitzer FC
FT
Bahlinger SC
TSV Steinbach
FT
Elversberg
TSV Schott Mainz
FT
FCA Walldorf
0 - 0
Ulm
FT
FSV Frankfurt
FC Giessen
FT
Hessen Kassel
Pirmasens
FT
Homburg
Eintracht Stadtallendorf
FT
Kickers Offenbach
Hoffenheim II
FT
Mainz 05 II
Freiburg II
Postp.
TuS RW Koblenz
? - ?
VfB Stuttgart II
September 19
FT
Bonner SC
FC Wegberg-Beeck
FT
Borussia Moenchengladbach II
SV Straelen
Postp.
Fortuna Duesseldorf II
? - ?
Alemannia Aachen
FT
Fortuna Koeln *
Wuppertal
FT
Lippstadt
FC Koeln II
FT
Oberhausen
Bergisch Gladbach
FT
Preussen Muenster
VfB Homberg
FT
RW Ahlen
Sportfreunde Lotte
FT
Schalke 04 II
SV Roedinghausen
September 19
FT
Husumer SV
TSV Bordesholm
FT
TSV Altenholz
TSV Kronshagen
September 19
FT
Eutin 08
Oldenburger SV
FT
Union Neumuenster
Pansdorf
September 19
FT
BSV Grun Weiss Neukolln
SV Meppen
FT
RW Essen
Rot-Weiss Oberhausen
FT
VfL Bochum
SC Paderborn 07
September 19
Postp.
PAS Giannina
? - ?
AE Larissa
Postp.
Panathinaikos
? - ?
Apollon Smirnis
FT
Panetolikos
AEK Athens
FT
Comunicaciones FC
Santa Lucia Cotzumalguapa
FT
Iztapa
Antigua Guatemala
FT
Coban Imperial
Sanarate
September 19
FT
Eastern Sports Club
2 - 1
Kitchee
September 19
FT
Fjoelnir
KA Akureyri
September 19
FT
Volsungur
0 - 6
Kordrengir
FT
Dalvik/Reynir
1 - 3
Fjardabyggd
Postp.
Dalvik/Reynir
? - ?
UMF Selfoss
Postp.
Fjardabyggd
? - ?
Fjardabyggd
Postp.
IR Reykjavik
? - ?
Kordrengir
Postp.
Kari
? - ?
Volsungur
Postp.
Njardvik
? - ?
Haukar
FT
UMF Selfoss
1 - 4
Throttur Vogum
Postp.
UMF Vidir
? - ?
Kari
Postp.
UMF Vidir
? - ?
Throttur Vogum
September 19
FT
Tindastoll
IA Akranes
FT
Afturelding Mosfellsbaer
1 - 0
Fjolnir Reykjavik
September 19
FT
Shelbourne
Finn Harps
September 19
Canc.
Bray Wanderers
? - ?
Athlone Town
Canc.
Drogheda United
? - ?
Cabinteely
Canc.
Longford Town
? - ?
Wexford FC
Canc.
Shamrock Rovers B
? - ?
Cobh Ramblers
Canc.
UCD
? - ?
Galway United FC
September 19
FT
Cagliari Primavera
0 - 1
AC Milan Primavera
FT
Inter Primavera
Sampdoria Primavera
FT
Fiorentina Primavera
Bologna Primavera
FT
Genoa Primavera
SPAL 2013 Primavera
FT
Sassuolo Primavera
Empoli Primavera
September 19
FT
Consadole Sapporo
Gamba Osaka
FT
Sagan Tosu
Yokohama F.Marinos
FT
Nagoya Grampus Eight
Vissel Kobe
FT
Cerezo Osaka
Kashima Antlers
FT
Shonan Bellmare
Shimizu S-Pulse
FT
Kashiwa Reysol
Sanfrecce Hiroshima
September 19
FT
Albirex Niigata
Tokushima Vortis
FT
Ventforet Kofu
Kyoto Sanga FC
FT
Matsumoto Yamaga
V-Varen Nagasaki
FT
Montedio Yamagata
Giravanz Kitakyushu
FT
FC Ryukyu
Mito Hollyhock
FT
JEF United Chiba
Fagiano Okayama FC
FT
Jubilo Iwata
Tochigi SC
FT
Renofa Yamaguchi
Tokyo Verdy
FT
Zweigen Kanazawa
Avispa Fukuoka
September 19
FT
Kamatamare Sanuki
0 - 0
Grulla Morioka
FT
Azul Claro Numazu
Fukushima United
FT
Blaublitz Akita
Gainare Tottori
Canc.
FC Tokyo U23
? - ?
Imabari FC
FT
Fujieda MYFC
Roasso Kumamoto
FT
SC Sagamihara
1 - 1
Imabari FC
FT
Gamba Osaka U23
Vanraure Hachinohe
FT
FC Gifu
0 - 2
Nagano Parceiro
FT
Kagoshima United
YSCC
FT
Iga Kunoichi
Ehime FC Ladies
September 19
FT
Al-Wehdat
Al-Hussein SC
Postp.
Ramtha SC
? - ?
Al-Hussein SC
Postp.
Al-Wehdat
? - ?
Al-Jazeera
Postp.
Al-Salt
? - ?
Al-Faisaly
Postp.
Al-Wehdat
? - ?
Sahab SC
FT
Ramtha SC
Shabab Al-Ordon
September 19
FT
Taraz
Zhetysu Taldykorgan
Postp.
FC Kyzylzhar Petropavlovsk
? - ?
Zhetysu Taldykorgan
Canc.
Irtysh Pavlodar
? - ?
FC Kyzylzhar Petropavlovsk
Canc.
Kaisar Kyzylorda
? - ?
Kairat Almaty
Canc.
Okzhetpes Kokshetau
? - ?
FC Astana
Postp.
Okzhetpes Kokshetau
? - ?
Taraz
Canc.
Shakhter Karagandy
? - ?
Taraz
Canc.
Tobol Kostanay
? - ?
Kaspyi Aktau
Canc.
Zhetysu Taldykorgan
? - ?
Ordabasy Shymkent
FT
Kairat-Zhastar
2 - 3
Sdyusshor 8 Astana
September 19
FT
Besa Peje
Ballkani
FT
FC Prishtina
Drenica
September 19
Postp.
Drenasi
? - ?
KF Trepca Mitrovice
Postp.
Istogu
? - ?
KF Liria
Postp.
KF Vellaznimi
? - ?
Dukagjini
Postp.
KF Vushtrria
? - ?
FC An Prizren
Postp.
Malisheva
? - ?
KF Onix Banje
September 19
Postp.
KF Dardana
? - ?
KF 2 Korriku
Postp.
KF Ramiz Sadiku
? - ?
KF Kika
Postp.
KF Vllaznia Pozheran
? - ?
KF Flamurtari
September 19
Canc.
FK Spartaks
? - ?
RFS
Canc.
Valmieras FK
? - ?
Ventspils
Canc.
FK Liepaja
? - ?
Riga FC
September 19
FT
FK Auda
FC Lokomotiv Daugavpils
FT
FK Rezekne/BJSS
SK Super Nova
FT
FK Smiltene
JDFS Alberts
FT
Saldus SS/Leevon
0 - 0
SC Grobina
FT
FK Minija
BFA
FT
FK Kauno Zalgiris B
FK Atmosfera
FT
Lietava Jonava
1 - 0
Dainava Alytus
September 19
FT
Racing FC Union Luxembourg
FC Victoria Rosport
FT
Una Strassen
Swift Hesperange
FT
FC Differdange 03
FC Etzella Ettelbruck
FT
FC Rodange 91
US Hostert
FT
FC Wiltz 71
Union Titus Petange
September 19
FT
Johor Darul Ta'zim FC
Selangor
FT
UiTM
Terengganu
September 19
FT
Perak II
0 - 0
Negeri Sembilan
FT
Pulau Pinang
Kuala Lumpur FA
September 19
FT
Zejtun Corinthians FC
Santa Lucia F.C.
FT
Mosta
Gudja United
September 19
FT
Necaxa
Puebla
FT
Mazatlan FC
Cruz Azul
FT
Atlas
Pachuca
FT
Alacranes de Durango
2 - 0
Atletico de San Luis II
FT
Leones Negros II
2 - 1
Tecos
AP
Atletico Saltillo Soccer *
Mineros de Fresnillo
FT
Zitacuaro
3 - 0
Club Deportivo Uruapan
FT
Ciervos
0 - 4
Club Canoneros Marina
FT
Atlante
Venados FC
September 19
FT
Atlas
1 - 1
Pachuca
FT
Tigres
2 - 0
Queretaro
FT
America Mexico
1 - 2
Chivas Guadalajara
September 19
FT
Dacia Buiucani
Zimbru
FT
CS Petrocub
FC Milsami Orhei
September 19
FT
FC Iskra Stali Ribnita
3 - 1
FC Falesti
FT
FC Victoria
1 - 4
Olimp Comrat
FT
FC Zaria Balti
4 - 2
Real Succes
September 19
FT
OCK Khouribga
RSB Berkane
September 19
FT
SVV Scheveningen
ASWH
FT
Noordwijk
Katwijk
FT
Excelsior Maassluis
Rijnsburgse Boys
FT
Jong FC Volendam
HHC
FT
Kozakken Boys
IJsselmeervogels
FT
Quick Boys
Koninklijke HFC
FT
Spakenburg
0 - 0
Jong Sparta Rotterdam
FT
TEC
1 - 1
GVVV Veenendaal
FT
CD Ocotal
1 - 0
Diriangen FC
September 19
FT
Makedonija GjP
FK Vardar Skopje
FT
Rabotnicki
FK Struga
FT
FK Pehchevo
GFK Tikves Kavadarci
FT
FK Rosoman 83
FK Sasa
FT
FK Sloga 1934 Vinica
Kozhuf Gevgjelija
FT
Pobeda
0 - 0
Plachkovica
FT
FK Bregalnica Stip
1 - 1
Osogovo
FT
KF Gostivari
Veleshta
FT
Kadino
Vlazrimi 77
FT
Korab
0 - 1
Vardari Forino
FT
Ohrid
FK Skopje
September 19
FT
Brattvaag
0 - 0
Floroe
FT
Senja
Floeya
Canc.
Brattvaag
? - ?
Alta
Canc.
Eidsvold TF
? - ?
Skeid
Canc.
Floroe
? - ?
Floeya
FT
Kjelsaas
Kvik Halden
FT
Moss
Fredrikstad
September 19
FT
Sotra Sportsklubb
Baerum
FT
Arendal Fotball
Notodden
Canc.
Baerum
? - ?
Notodden
Canc.
Flekkeroey
? - ?
Sotra Sportsklubb
Canc.
Nardo
? - ?
Levanger
FT
Vard Haugesund
Flekkeroey
FT
Sportivo San Lorenzo
General Diaz
FT
Olimpia
Luqueno
FT
Deportivo Municipal
Carlos A. Mannucci
FT
Sport Huancayo
Alianza Lima
FT
Real Garcilaso
Cienciano
FT
Sporting Cristal
Alianza Universidad
September 19
FT
Lechia Gdansk
Stal Mielec
FT
Pogon Szczecin
Slask Wroclaw
FT
Legia Warszawa
Gornik Zabrze
September 19
FT
Widzew Lodz
Stomil Olsztyn
FT
Sandecja Nowy Sacz
Odra Opole
FT
Zaglebie Sosnowiec
LKS Lodz
FT
Chrobry Glogow
GKS Jastrzebie
FT
GKS Belchatow
GKS Tychy 71
FT
Termalica Nieciecza
Resovia
September 19
FT
Blekitni Stargard
Bytovia Bytow
FT
Znicz Pruszkow
Stal Rzeszow
FT
Garbarnia
Wigry Suwalki
FT
SKRA Czestochowa
Motor Lublin
FT
Olimpia Elblag
0 - 0
Chojniczanka Chojnice
FT
Olimpia Grudziadz
Sokol Ostroda
FT
Polkowice
GKS Katowice
FT
Pogon Siedlce
Hutnik Krakow
September 19
FT
Legia Warszawa Sa U18
4 - 1
MKS Cracovia U18
FT
MKS Pogon Szczecin U18
4 - 2
Uks Sms Lodz U18
FT
Korona Kielce U18
1 - 2
MKS Arka Gdynia U18
FT
Wisla Krakow Sa U18
2 - 1
Gwarek Zabrze U18
FT
Vitoria de Guimaraes B
Felgueiras 1932
FT
Espinho
Anadia
FT
Leixoes SC
0 - 1
Rio Ave
FT
Sporting Cp U23
1 - 3
Estoril Praia U23
September 19
Canc.
Gwangju FC
Ulsan Hyundai
Canc.
Daegu FC
Sangju Sangmu
September 19
FT
Bucheon FC 1995
Jeju United
FT
Daejeon Citizen
Seoul E-Land FC
Canc.
Jeju United
FC Anyang
FT
FC Anyang
Jeonnam Dragons
FT
Gyeongnam FC
Ansan Greeners
Canc.
Seoul E-Land FC
Chungnam Asan FC
September 19
FT
Yangju Citizens
Changwon City
FT
Busan Transport Corp
Gangneung City
FT
Hwaseong
1 - 1
Gimhae
FT
Gimpo Citizen
Mokpo City
FT
Cheongju FC
Chuncheon FC
FT
Gyeongju H & N
Daejeon Korail
September 19
FT
Sepsi OSK
FC Viitorul Constanta
FT
CS Universitatea Craiova
FC Voluntari
September 19
FT
CS Mioveni
FC Metaloglobus Bucuresti
FT
CSM Resita
ASU Politehnica Timisoara
FT
CSM Slatina
ACS Fotbal Comuna Recea
FT
Concordia Chiajna
Pandurii
FT
Farul Constanta
Gloria Buzau
FT
Ripensia Timisoara
CS Aerostar Bacau
FT
Rapid Bucuresti
Turris-Oltul
September 19
FT
SKA-Khabarovsk
Baltika
FT
Tom Tomsk
FC Volgar
FT
Chertanovo Moscow
Fakel
Postp.
FC Yenisey Krasnoyarsk
? - ?
Torpedo Moscow
FT
Spartak Moscow II
Veles Moscow
FT
FC Orenburg
Akron Tolyatti
FT
Nizhny Novgorod
Shinnik Yaroslavl
FT
Dinamo Briansk
Tekstilshchik
FT
Irtysh
Krylya Sovetov Samara
FT
Chayka
FC Krasnodar II
FT
Neftekhimik
FC Alania Vladikavkaz
September 19
FT
Biolog Novokubansk
Anzhi Makhachkala
FT
Krasnodar 3
Kuban Krasnodar
September 19
FT
Kvant Obninsk
Salyut Belgorod
September 19
FT
S.S. Murata
Domagnano
FT
SP Libertas
SS Pennarossa
FT
Tre Penne Galazzano
FC Fiorentino
September 19
FT
Backa Backa Palanka
Napredak
FT
FK Metalac
Mladost Lucani
FT
Radnicki Nis
0 - 0
Cukaricki
September 19
FT
Dinamo Vranje
Buducnost Dobanovci
FT
FK Dubocica
0 - 0
Loznica
FT
FK IMT Beograd
FK Radnicki 1923
FT
Radnicki Pirot
Kabel Novi Sad
FT
Sloga Kraljevo
FK Zemun
FT
Zeleznicar Pancevo
2 - 1
Kolubara
FT
Jagodina
Trayal Krusevac
September 19
FT
FK Pohronie
SKF Sered
FT
Spartak Trnava
Zlate Moravce
FT
Trencin
Nitra
FT
Ruzomberok
Zemplin Michalovce
September 19
FT
Dubnica
0 - 2
Puchov
FT
Dukla Banska Bystrica
Liptovsky Mikulas
FT
Komarno
Partizan Bardejov
FT
Slavoj Trebisov
FC STK 1914 Samorin
FT
Zeleziarne Podbrezova
Zilina B
FT
Skalica
FK Poprad
September 19
FT
FK Poprad U19
0 - 0
Slovan Bratislava U19
Postp.
Nitra
? - ?
Trencin
FT
Ruzomberok
4 - 4
Dunajska Streda
FT
Senica
3 - 2
Zemplin Michalovce
FT
Spartak Trnava
0 - 2
MSK Zilina
FT
ZP Sport Podbrezova
1 - 1
MFk Dukla Banska Bystrica
September 19
FT
NK Bravo
Koper
FT
Maribor
NK Celje
September 19
FT
Drava Ptuj
NK Dob
FT
Fuzinar
ND Bilje
FT
ND Beltinci
NK Krka
FT
NK Krsko
Rudar Velenje
FT
Primorje
1 - 1
Smartno 1928
FT
ND Triglav
Radomlje
September 19
FT
Oerebro Syrianska IF
1 - 0
IK Frej Taeby
FT
Brommapojkarna
IFK Luleaa
FT
Nykoepings BIS
Karlslunds IF HFK
FT
Karlstad BK
IFK Berga
FT
Vasalunds IF
Team TG FF
September 19
FT
Eskilsminne IF
1 - 1
Lunds BK
FT
Lindome GIF
FK Karlskrona
FT
Assyriska IK
Qviding FIF
FT
IFK Vaernamo
Skoevde AIK
FT
Oskarshamns AIK
2 - 1
Tvaaaakers IF
FT
Torns IF
FC Linkoeping City
FT
Motala AIF FK
FC Trollhaettan
FT
Landskrona BoIS
0 - 0
Utsiktens BK
September 19
FT
Lugano
Luzern
FT
Young Boys
FC Zuerich
September 19
FT
Kriens
Xamax
FT
Schaffhausen
Chiasso
FT
Aarau
Wil
September 19
FT
Basel II
6 - 2
FC Koeniz
FT
Bavois
0 - 3
Stade Nyonnais
FT
Breitenrain
SC YF Juventus Zuerich
FT
Cham
Sion II
FT
FC Muensingen
1 - 4
SC Bruehl
FT
FC Rapperswil-Jona
5 - 1
Black Stars
FT
Yverdon
FC Zuerich II
FT
Bellinzona
1 - 3
Etoile Carouge
September 19
FT
Team Vaud U21
4 - 1
Terre Sainte
FT
Echallens
Young Boys II
FT
La Chaux-de-Fonds
3 - 1
Meyrin
FT
Lancy FC
Naters
FT
Martigny
Chenois
September 19
FT
Baden
Wohlen
FT
SC Goldau
Biel/Bienne
FT
Solothurn
Muttenz
FT
Buochs
0 - 0
Delemont
FT
FC Bassecourt
2 - 2
Grasshopper II
September 19
FT
FC Dietikon
St. Gallen II
FT
FC Wettswil-Bonstetten
Hongg
FT
Red Star Zuerich
Paradiso
FT
Tuggen
FC Gossau
FT
Winterthur II
Linth
September 19
FT
Faizkand
Dushanbe 83
FT
Istaravshan
Regar-TadAZ
FT
Lokomotiv Pamir
CSKA Pamir
September 19
FT
Tanzania Prisons
1 - 0
Namungo FC
FT
Kagera Sugar
0 - 1
Young Africans
September 19
FT
Police Tero FC
Ratchaburi FC
Postp.
Suphanburi FC
? - ?
BG Pathum United
Postp.
Buriram United
? - ?
Rayong FC
Postp.
Chonburi
? - ?
Samut Prakan City
Postp.
Nakhon Ratchasima FC
? - ?
Trat FC
FT
Port FC
BG Pathum United
FT
Bangkok United
Suphanburi FC
Postp.
Prachuap FC
? - ?
Muang Thong United
September 19
FT
JL Chiangmai United FC
Sisaket FC
Postp.
Ranong FC
? - ?
Chainat FC
Postp.
Siam Navy FC
? - ?
MOF Customs United
FT
Siam Navy FC
3 - 1
Uthai Thani FC
Postp.
Kasetsart
? - ?
Uthai Thani FC
FT
MOF Customs United
Kasetsart
Postp.
Nakhon Pathom
? - ?
Samut Sakhon FC
FT
Ranong FC
Chiangmai FC
FT
Ayutthaya United FC
Lampang FC
Postp.
Phrae United
? - ?
Khonkaen United FC
September 19
FT
Dynamo Kyiv U19
1 - 0
FC Lviv
FT
FC Ingulets U19
2 - 0
SFC Desna Chernihiv U19
September 19
FT
Zorya Lugansk
Shakhtar Donetsk
FT
FC Rukh LVIV U21
Kolos Kovalivka U21
FT
Olimpik Donetsk
FC Minaj U21
FT
Plaza Colonia
Club Atletico Penarol
FT
Cerro Largo
Fenix
FT
Defensor Sporting
Deportivo Maldonado
September 19
FT
Central Espanol
3 - 2
Rampla Juniors
September 19
FT
North Carolina Courage
0 - 0
Orlando Pride
September 19
Canc.
FC Tulsa
? - ?
LA Galaxy II
FT
Orange County SC
Las Vegas Lights FC
Canc.
Orange County SC
? - ?
New Mexico United
Canc.
Real Monarchs SLC
? - ?
Rio Grande Valley FC
FT
Colorado Springs Switchbacks FC
New Mexico United
FT
Loudoun United
Pittsburgh Riverhounds
FT
North Carolina FC
Charlotte Independence
Canc.
Philadelphia Union II
? - ?
Memphis 901
FT
Louisville City FC
Memphis 901
September 19
FT
Chattanooga Red Wolves SC
Greenville Triumph SC
Postp.
Richmond Kickers
? - ?
Orlando City B
Canc.
Richmond Kickers
? - ?
Union Omaha
Canc.
Chattanooga Red Wolves SC
? - ?
New England Revolution II
September 19
FT
Barry Town
Caernarfon
FT
Haverfordwest
Newtown

LiveScore Table