LiveScore.com Soccer your no.1 LiveScore service since 1998

LiveScore.com Soccer : 18 October 2020

your no.1 LiveScore service since 1998

18 October 2020 Soccer Live Scores by LiveScore

October 18
FT
Sheffield United
Fulham
FT
Crystal Palace
Brighton & Hove Albion
FT
Tottenham Hotspur
West Ham United
FT
Leicester City
Aston Villa
FT
Preston North End
Cardiff City
October 18
FT
Eibar
Osasuna
FT
Athletic Bilbao
Levante
FT
Villarreal
Valencia
FT
Deportivo Alaves
Elche
FT
SD Huesca
Real Valladolid
FT
Real Betis
Real Sociedad
October 18
FT
1. FC Koeln
Eintracht Frankfurt
FT
Schalke 04
Union Berlin
October 18
FT
Bologna
Sassuolo
FT
Spezia
Fiorentina
FT
Torino
Cagliari
FT
Udinese
Parma Calcio 1913
FT
Roma
Benevento
October 18
FT
Strasbourg
Lyon
FT
Angers
Metz
FT
Monaco
Montpellier
FT
Nantes
Brest
FT
Saint-Etienne
Nice
FT
Lille
Lens
October 18
FT
Feyenoord
Sparta Rotterdam
FT
ADO Den Haag
Vitesse
FT
Ajax
SC Heerenveen
FT
FC Groningen
FC Utrecht
FT
PEC Zwolle
PSV Eindhoven
FT
FC Emmen
Fortuna Sittard
October 18
FT
Belenenses SAD
Moreirense
FT
Pacos de Ferreira
Santa Clara
FT
Farense
Famalicao
FT
Rio Ave
Benfica
October 18
FT
Zulte Waregem
Royal Antwerp
FT
Royal Excel Mouscron
Eupen
FT
Genk
Sporting Charleroi
FT
Anderlecht
Oud-Heverlee
October 18
FT
RWD Molenbeek
RFC Seraing
Canc.
Westerlo
Waasland-Beveren
FT
Lierse Kempenzonen
Union St.Gilloise
October 18
Postp.
Hatayspor
? - ?
Erzurum BB
FT
Antalyaspor
Gaziantep FK
FT
Fatih Karagumruk
Kasimpasa
FT
Goztepe
Fenerbahce
October 18
FT
Columbus Crew
New York City FC
FT
New York Red Bulls
Orlando City
FT
FC Cincinnati
DC United
FT
Toronto FC
Atlanta United
FT
Shanghai Shenhua
Shanghai SIPG FC
FT
Henan Jianye
Wuhan Zall
October 18
FT
Sao Paulo
Gremio
FT
Corinthians
Flamengo
FT
Internacional
Vasco da Gama
FT
Bragantino
Sport Recife
FT
Fortaleza
Palmeiras
October 18
FT
Arsenal Tula
Ural
FT
FC Rotor Volgograd
FC Tambov
FT
CSKA Moscow
Dinamo Moscow
FT
FC Rostov
FK Akhmat
October 18
FT
Rayo Vallecano
Espanyol
FT
Mirandes
Mallorca
FT
Real Zaragoza
Malaga
FT
Girona
Real Oviedo
FT
Sporting Gijon
Tenerife
October 18
FT
Erzgebirge Aue
FC Heidenheim
FT
Fortuna Duesseldorf
Jahn Regensburg
FT
Paderborn
Hannover 96
FT
Wuerzburger Kickers
Holstein Kiel
FT
FC Dordrecht
Almere City FC
October 18
FT
Academica
Penafiel
FT
Academico Viseu
Cova da Piedade
FT
Sporting Covilha
Vilafranquense
October 18
FT
Ankaraspor
Giresunspor
FT
Boluspor
Tuzlaspor
FT
Bursaspor
Balikesirspor
October 18
Postp.
Karvina
? - ?
Bohemians 1905
Postp.
SK Dynamo Ceske Budejovice
? - ?
FC Fastav Zlin
Postp.
Slavia Prague
? - ?
Mlada Boleslav
Postp.
Viktoria Plzen
? - ?
Sparta Prague
October 18
Postp.
FK Blansko
? - ?
FK MAS Taborsko
Postp.
FK Varnsdorf
? - ?
FC Vlasim
October 18
FT
AGF
AC Horsens
FT
Vejle Boldklub
Lyngby
FT
SoenderjyskE
Broendby IF
FT
FC Koebenhavn
AaB
October 18
FT
Vendsyssel FF
Fredericia
FT
FC Helsingoer
Skive
October 18
FT
HJK
HIFK
FT
IFK Mariehamn
SJK
FT
Ilves
FC Inter
FT
KuPS
Honka
October 18
FT
FK Haugesund
Sarpsborg 08
FT
Kristiansund BK
Rosenborg
FT
Stabaek
Aalesund
FT
Stroemsgodset
Start
FT
Sandefjord
Vaalerenga
October 18
FT
Ranheim
Lillestroem
FT
Stjoerdals Blink
Ull/Kisa
October 18
FT
Elfsborg
Kalmar FF
FT
Hammarby
Mjaellby
FT
Sirius
Oestersunds FK
FT
AIK
IFK Gothenburg
FT
Varbergs BoIS FC
IFK Norrkoeping
Canc.
Sirius
IK Brage
October 18
Canc.
Oestersunds FK
Joenkoepings Soedra
October 18
FT
Olimpik Donetsk
Vorskla
FT
FC Olexandriya
Inhulets Petrove
FT
SC Dnipro-1
Desna
FT
Raja Casablanca
El Zamalek
October 18
FT
Alashkert FC
0 - 0
Pyunik
FT
Ararat
Gandzasar
October 18
FT
BKMA
4 - 1
Sevan
FT
Wollongong Wolves
Sydney United 58
October 18
FT
Olympic FC
Capalaba
FT
Grange Thistle
Toowong
FT
Acacia Ridge FC
Brisbane Knights
October 18
AP
Wolfsberger AC *
Ried
October 18
FT
FC Mauerwerk
FCM Traiskirchen
FT
SC Gleisdorf
1 - 0
WSC Hertha
FT
Rotenberg
Dornbirner SV
FT
FC Wolfurt
0 - 2
Rankweil
October 18
FT
FK Neftchi
Sabah FK
FT
Sumqayit
Zira
October 18
FT
Smolevichy
Torpedo Zhodino
FT
Isloch
BATE Borisov
FT
Shakhtyor Soligorsk
Dinamo Minsk
FT
Dinamo Brest
Rukh Brest
October 18
FT
Lokomotiv Gomel
FC Lida
FT
FC Granit Mikashevichi
FC Oshmyany
Postp.
Royal Knokke FC
? - ?
UR La Louviere Centre
Postp.
Rupel Boom
? - ?
Francs Borains
Postp.
Sint-Eloois-Winkel
? - ?
Dessel
FT
URSL Vise
1 - 2
Tienen
FT
Club Brugge
2 - 3
Anderlecht
FT
Oud-Heverlee Leuven
4 - 1
FC Femina White Star Woluwe
FT
NK Vis Simm-Bau
1 - 2
Gorazde
FT
Posusje
Orasje
FT
Radnik Hadzici
FK Zvijezda
October 18
FT
Parana Clube
0 - 0
Sampaio Correa
October 18
FT
EC Jacuipense
Imperatriz
FT
Paysandu
0 - 0
Vila Nova
October 18
FT
Boa Esporte Clube
2 - 0
Criciuma
FT
Brusque
1 - 0
Sao Bento
FT
Londrina EC
Ypiranga RS
FT
Nacional SP
0 - 0
EC Noroeste SP
FT
AE Velo Clube SP
Capivariano FC SP
FT
Atletico PR U20
2 - 0
Atletico MG U20
FT
Ceara U20
2 - 2
Botafogo RJ U20
FT
Chapecoense U20
2 - 1
Vasco da Gama U20
FT
Goias U20
2 - 3
Flamengo U20
FT
Gremio FB Porto Alegrense RS
1 - 1
Bahia U20
FT
Vitoria U20
4 - 0
Sport Recife U20
FT
Sao Paulo U20
0 - 0
Internacional U20
FT
Santos FC SP
3 - 0
Nacional AC SP
FT
Sao Jose EC
SC Corinthians SP
October 18
FT
Botev Vratsa
CSKA 1948
FT
Cherno More Varna
Montana
FT
Slavia Sofia
Levski Sofia
October 18
FT
Yantra
Ludogorets Razgrad II
October 18
Postp.
Boeung Ket Angkor FC
? - ?
Asia Euro United FC
Postp.
National Police Commissary
? - ?
Svay Rieng
Postp.
Soltilo Angkor FC
? - ?
Bati Academy U18
FT
Bati Academy U18
1 - 2
Angkor Tiger FC
FT
Millonarios
Patriotas
FT
La Equidad
Bucaramanga
FT
Deportivo Pereira
Atletico Junior
FT
CD Jaguares
Tolima
FT
Atletico Nacional
America de Cali
FT
Llaneros FC
2 - 0
Barranquilla FC
FT
Real Cartagena
2 - 1
Fortaleza FC
FT
Real San Andres
Bogota FC
FT
Deportivo Saprissa
0 - 0
Deportiva San Carlos
FT
AD Municipal Liberia
1 - 0
Municipal Garabito
FT
Marineros de Puntarenas
3 - 2
AD Santa Rosa
FT
Municipal San Ramon
0 - 0
AD Cofutpa
FT
Deportiva Carmelita
0 - 1
Cariari
FT
Turrialba
0 - 2
Barrio Mexico
October 18
FT
Hajduk Split
Sibenik
October 18
FT
HNK Orijent 1919
Hajduk Split B
FT
NK Croatia Zmijavci
Rudes
October 18
FT
Ethnikos Achnas
Omonia Nicosia
FT
APOEL Nicosia
Pafos FC
October 18
FT
ASIL Lysi
Omonia Psevda
FT
Holstebro
Jammerbugt FC
FT
Avarta
HIK
FT
Slagelse
FC Roskilde
FT
Ringkoebing
1 - 1
Odder IGF
FT
ASA Aarhus
0 - 3
Odense Q
FT
Barcelona SC
Delfin
FT
El Nacional
Mushuc Runa
Postp.
Aucas
? - ?
Orense
Postp.
Barcelona SC
? - ?
CSD Macara
Postp.
Delfin
? - ?
Independiente del Valle
Postp.
El Nacional
? - ?
Guayaquil City
Postp.
LDU Portoviejo
? - ?
Universidad Catolica
Postp.
LDU de Quito
? - ?
Olmedo
Postp.
Mushuc Runa
? - ?
Emelec
Postp.
Tecnico Universitario
? - ?
Deportivo Cuenca
FT
Orense
Universidad Catolica
FT
CSD Macara
Olmedo
October 18
FT
Tanta
Al Masry
FT
CD Chalatenango
Alianza FC
FT
Atletico Marte
Santa Tecla FC
FT
Isidro Metapan
Once Deportivo
FT
Manchester City U23
Leicester City U23
FT
Southampton U23
Blackburn Rovers U23
FT
West Ham United Women
Manchester United Women
FT
Everton Ladies
Brighton & Hove Albion Women
FT
Bristol City Women
Birmingham City Women
FT
Reading Women
Manchester City Women
FT
Arsenal Women
Tottenham Hotspur Women
October 18
Canc.
Paide Linnameeskond
? - ?
Tammeka
FT
Tammeka
FC Kuressaare
Canc.
Nomme JK Kalju
? - ?
Flora Tallinn
FT
TJK Legion
Paide Linnameeskond
FT
Fuglafjoerdur
NSI Runavik
FT
HB Torshavn
Vikingur
FT
Skala
AB Argir
October 18
FT
Honka (A)
Mikkelin Kissat
October 18
FT
JJK
PS Kemi
FT
SC KuFu-98
JS Hercules
FT
US Orleans
1 - 1
FC Chambly Oise Youth
FT
Evreux FC
2 - 3
Entente Feignies Aulnoye FC U19
FT
Jeanne D Arc Drancy U19
2 - 0
FC St Pryve St Hilaire Youth
FT
Lille U19
1 - 2
Le Havre AC
FT
Paris Saint Germain U19
8 - 1
Montfermeil FC Youth
FT
Valenciennes FC
1 - 3
Caen SM
FT
Clermont Foot Youth
FC Metz
FT
Dijon FCO
0 - 0
Estac Troyes
FT
FC Sochaux-Montbeliard
1 - 1
Lyon U19
FT
Nancy
0 - 1
Dijon ASPTT
FT
Paris FC
4 - 2
RC Strasbourg Alsace
FT
Torcy PVMF
1 - 2
F. Bourg En Bresse Peronnas 01 U19
FT
Pink Bari
Juventus
FT
LB Chateauroux
5 - 2
Merignac Sa Youth
FT
Stade Lavallois Mayenne FC
1 - 0
US Concarneau U19
FT
Tours FC
2 - 1
Vertou Ussa
FT
US Colomiers
4 - 0
AS Saint-Etienne
FT
Monaco U19
7 - 1
Istres
FT
SC Toulon
1 - 2
Nimes Olympique
October 18
FT
ASJ Soyaux
Paris Saint Germain
FT
Saburtalo
Dinamo Batumi
October 18
FT
Saarbruecken
Unterhaching
FT
Meppen
Viktoria Koeln 1904
FT
Holstein Kiel II
SV Drochtersen/Assel
FT
Teutonia Ottensen
Eintracht Norderstedt
FT
FC Hansa Lueneburg
SC Weiche Flensburg
FT
VfV Hildesheim
HSC Hannover
FT
Carl Zeiss Jena
Chemnitzer FC
FT
FSV Union Fuerstenwalde
SV Lichtenberg 47
FT
Germania Halberstadt
FC Viktoria 1889 Berlin
FT
Hertha Berlin II
0 - 0
Energie Cottbus
FT
Freiburg II
TSG Balingen
October 18
FT
FC Koeln II
Oberhausen
FT
Alemannia Aachen
0 - 0
Schalke 04 II
October 18
FT
Bayern Munich
Turbine Potsdam
FT
SGS Essen
0 - 0
Bayer Leverkusen
FT
TSG 1899 Hoffenheim
Meppen
FT
VfL Wolfsburg
MSV Duisburg
FT
Werder Bremen
SC Sand
October 18
FT
St Joseph's
FC Boca Juniors
FT
Bruno's Magpies
1 - 3
Europa FC
October 18
FT
OFI Crete
Panathinaikos
FT
AE Larissa
Asteras Tripolis
FT
AEK Athens
PAOK Thessaloniki FC
October 18
FT
AE Larissa FC
1 - 1
Asteras Tripolis
FT
Olympiacos U19
1 - 0
Atromitos Athinon
FT
Deportivo Achuapa
Guastatoya
FT
Club Xelaju
0 - 0
Santa Lucia Cotzumalguapa
Canc.
Coban Imperial
? - ?
Club Xelaju
Canc.
Iztapa
? - ?
Guastatoya
Canc.
Sanarate
? - ?
Antigua Guatemala
FT
Sanarate
CSD Municipal
FT
CD Real Sociedad
CD Olimpia
FT
Platense FC
CD Marathon
FT
Real de Minas
CD Motagua
October 18
FT
Paksi SE
Zalaegerszeg
FT
Budapest Honved
Fehervar FC
October 18
FT
BFC Siofok
Soroksar SC
FT
Budaors
Nyiregyhaza Spartacus FC
FT
Szentlorinc
Kazincbarcikai BSC
FT
Aqvital FC Csakvar
Bekescsaba
FT
Gyirmot
0 - 0
Kaposvari
FT
Szeged 2011
FC Ajka
FT
Szolnok
Pecsi MFC
FT
Vasas Budapest
Debreceni EAC
FT
Debrecen
Dorogi FC
October 18
FT
MTK Hungaria FC
3 - 2
Astra Hungary
October 18
FT
Shelbourne
Sligo Rovers
October 18
FT
Novara
Pontedera
FT
Olbia
Livorno
FT
Pistoiese
Piacenza
FT
Pergolettese
Pro Sesto
FT
Renate
Pro Patria
FT
Giana Erminio
Alessandria
October 18
FT
Alma Juventus Fano
Imolese Calcio
FT
Carpi
S.S. Arezzo
FT
Gubbio
R.C. Cesena
FT
Perugia
Fermana
FT
Calcio Padova
Legnago Salus
FT
Sambenedettese
Mantova
October 18
Canc.
Bari
? - ?
Trapani
FT
Bisceglie
Palermo
FT
Cavese
Viterbese
FT
AP Turris
Monopoli
FT
Catanzaro
Foggia
FT
Teramo
Casertana
FT
Virtus Francavilla
Catania
October 18
FT
AC Legnano
ACSD Saluzzo
FT
AS Casale
Bra
FT
ASD Imperia
2 - 0
Sestri Levante
FT
Arconatese
Castellanzese
FT
Folgore Caratese
P.D.H.A.E.
Postp.
Fossano
? - ?
Citta di Varese
FT
Lavagnese
ASDC Gozzano
FT
Sanremese
Borgosesia
October 18
FT
Cavenago Fanfulla
Seregno
FT
NibionnOggiono
1 - 1
Franciacorta FC
FT
Pontisola
Breno
FT
Scanzorosciate
Villa D'Alme
FT
Sona
1 - 2
Real Calepina
FT
Union ASD Casatese
Brusaporto
FT
Virtus Bergamo Alzanoseriate
0 - 1
Calvina
October 18
FT
Ambrosiana
Clodiense
FT
ArzignanoChiampo
Adriese
FT
Belluno
Trento
FT
Campodarsego
Luparense
FT
Cartigliano
ASD Manzanese
FT
Cjarlins Muzane
Mestre
FT
Delta Calcio Rovigo
2 - 0
Union San Giorgio-Sedico
FT
Este
Union Feltre
FT
Virtus Bolzano
Caldiero Terme
October 18
FT
Aglianese
Forli
FT
Corticella
SSDRL Marignanese Calcio
FT
Fiorenzuola
1 - 0
GS Bagnolese
FT
Ghivizzano Borgoamozzano
Sasso Marconi
FT
Progresso
Pro Livorno 1919 Sorgenti
FT
Rimini
Seravezza
FT
Sammaurese
Prato
October 18
FT
Cannara
0 - 1
ASD Trastevere
Postp.
Flaminia
? - ?
Robur Siena
FT
Grassina
Foligno
FT
Lornano Badesse
0 - 0
Trestina
FT
Montespaccato
Aquila Montevarchi
Postp.
Scandicci
? - ?
Ostia Mare
FT
Tiferno Lerchi
Sinalunghese
FT
US Gavorrano
San Donato
October 18
FT
Campobasso
Montegiorgio
FT
Castelnuovo Vomano
Olympia Agnonese
FT
Cynthialbalonga
1 - 0
Castelfidardo
FT
Recanatese
3 - 0
ASD Porto Sant Elpidio
FT
San Nicolo
Atletico Terme Fiuggi
FT
Tolentino
1 - 1
Real Giulianova
FT
Vastese
1 - 0
ASD Pineto
FT
Vastogirardi
1 - 0
Rieti
October 18
FT
ASD Lanusei
0 - 0
Nocerina
FT
Cassino
Latina
FT
Giugliano
1 - 0
Vis Artena
FT
Nola
Muravera
FT
Savoia
Afragolese
FT
Team Nuova Florida 2005
1 - 1
Carbonia
FT
Torres
Monterosi
October 18
FT
ACD Nardo
Puteolana
FT
Citta di Fasano
2 - 0
Brindisi
FT
Fidelis Andria
AZ Picerno ASD
FT
Francavilla
Lavello
FT
Gravina
Casarano
FT
Portici
Aversa Normanna
FT
Sporting Fulgor Molfetta
Audace Cerignola
FT
Taranto
1 - 2
Sorrento
FT
Team Altamura
Bitonto
October 18
FT
Dattilo Noir
2 - 0
Roccella
FT
Marina di Ragusa
Calcio Biancavilla 1990
FT
Messina
Acireale
FT
Rende
Rotonda
FT
Sant'Agata
Cittanovese
FT
Santa Maria Cilento
0 - 0
Citta di Messina
FT
Troina
1 - 0
Gelbison Cilento
FT
Sassuolo Primavera
Lazio Primavera
October 18
FT
AC Milan
4 - 1
Inter
FT
Pink Bari
0 - 4
Juventus
FT
Fiorentina
0 - 1
Hellas Verona
October 18
FT
Consadole Sapporo
Kashima Antlers
FT
Oita Trinita
Gamba Osaka
FT
Shimizu S-Pulse
Sagan Tosu
FT
Yokohama FC
FC Tokyo
FT
Shonan Bellmare
Kashiwa Reysol
FT
Urawa Red Diamonds
Vegalta Sendai
FT
Sanfrecce Hiroshima
Vissel Kobe
FT
Kawasaki Frontale
Nagoya Grampus Eight
October 18
FT
Fagiano Okayama FC
Omiya Ardija
FT
Kyoto Sanga FC
Renofa Yamaguchi
FT
Mito Hollyhock
Albirex Niigata
FT
Montedio Yamagata
Ehime FC
FT
Thespakusatsu Gunma
Avispa Fukuoka
FT
Zweigen Kanazawa
Jubilo Iwata
October 18
FT
Blaublitz Akita
0 - 0
Fujieda MYFC
FT
Gainare Tottori
Gamba Osaka U23
FT
Imabari FC
0 - 0
Azul Claro Numazu
FT
Kamatamare Sanuki
1 - 1
SC Sagamihara
FT
Nagano Parceiro
Vanraure Hachinohe
FT
FC Gifu
1 - 2
Fukushima United
FT
Kagoshima United
0 - 0
Cerezo Osaka U23
FT
Kataller Toyama
0 - 1
Grulla Morioka
FT
Cerezo Osaka Sakai
Nojima Stella
FT
Ehime FC Ladies
1 - 0
Albirex Niigata Ladies
FT
INAC Kobe Leonessa
NTV Beleza
FT
JEF Ladies
Iga Kunoichi
October 18
FT
Shakhter Karagandy
Ordabasy Shymkent
FT
Zhetysu Taldykorgan
Kairat Almaty
Postp.
Kairat Almaty
? - ?
FC Kyzylzhar Petropavlovsk
Postp.
Kaspyi Aktau
? - ?
Okzhetpes Kokshetau
Postp.
Ordabasy Shymkent
? - ?
Kaisar Kyzylorda
Postp.
Shakhter Karagandy
? - ?
FC Astana
Postp.
Zhetysu Taldykorgan
? - ?
Taraz
FT
Kaspyi Aktau
Tobol Kostanay
October 18
FT
Drita
0 - 0
Gjilani
FT
Trepca 89
0 - 0
Feronikeli
October 18
Canc.
FK Tukums 2000
? - ?
FK Spartaks
Canc.
RFS
? - ?
BFC Daugavpils
October 18
Postp.
FC Lokomotiv Daugavpils
? - ?
JDFS Alberts
October 18
FT
Al-Ansar
3 - 0
Shabab Al-Ghazieh
FT
Shabab El-Bourj
1 - 1
Al-Nejmeh
FT
Tadamon Sour
0 - 0
Al-Ahed
FT
FK Panevezys B
FA Siauliai
FT
Riteriai B
1 - 5
FK Minija
October 18
FT
Hibernians
Valletta
FT
Senglea Athletic
Sliema Wanderers
October 18
FT
Zebbug Rangers
Qrendi
FT
San Gwann FC
St. George's FC
FT
Swieqi United F.C.
Pieta
FT
Saint Andrews
Vittoriosa Stars
October 18
FT
CD Guadalajara
Atlas
FT
Cruz Azul
Tigres
FT
Pumas
Toluca
FT
Club Canoneros Marina
Deportivo Dongu FC
FT
Azores de Hidalgo
0 - 4
Cafetaleros de Chiapas II
FT
Cancun FC
Pumas Tabasco
FT
Tigres
3 - 1
Club Leon
FT
Atlas
FC Juarez
FT
Cruz Azul
Toluca
FT
Atletico de San Luis
CD Guadalajara Chivas
FT
Club Santos Laguna
1 - 2
Pachuca
October 18
FT
Dacia Buiucani
CS Petrocub
Postp.
Excelsior/Barendrecht
? - ?
PSV Eindhoven
Postp.
PEC Zwolle
? - ?
AFC Ajax
FT
Art Municipal Jalapa
3 - 0
CD Walter Ferretti
FT
CD Junior de Managua
1 - 0
CD Ocotal
Postp.
Chinandega FC
? - ?
Managua FC
FT
FC Academy Pandev
Shkupi
FT
FK Borec
Makedonija GjP
FT
FK Sileks
Rabotnicki
FT
FK Struga
Belasica
FT
Renova
0 - 0
Pelister
FT
Teteks
1 - 0
Kadino
FT
Tromsdalen
Fredrikstad
FT
Alta
Kvik Halden
FT
Hoedd
Skeid
October 18
FT
Kolbotn
Klepp
FT
Lyn Fotball
Arna-Bjoernar
FT
Vaalerenga
Rosenborg BK
FT
Club River Plate
12 de Octubre
FT
Cerro Porteno
Luqueno
October 18
FT
Wisla Plock
Slask Wroclaw
FT
Stal Mielec
Wisla Krakow
FT
Legia Warszawa
Zaglebie Lubin
October 18
Postp.
LKS Lodz
? - ?
Korona Kielce
FT
Sandecja Nowy Sacz
0 - 0
GKS Belchatow
October 18
FT
Bytovia Bytow
Wigry Suwalki
October 18
FT
Lechia Gdansk U18
3 - 3
MKS Cracovia U18
FT
KS Gornik Zabrze U18
Zaglebie Lubin Sa U18
FT
Braga B
Maria da Fonte
FT
CD Cerveira
0 - 1
CDC Montalegre
FT
Pedras Salgadas
Braganca
FT
SC Mirandela
Aguia Vimioso
FT
Vidago FC
0 - 0
Vilaverdense FC
FT
AD Fafe
2 - 1
Pevidem SC
FT
Rio Ave B
Camacha
Canc.
Vitoria de Guimaraes B
? - ?
Aves
FT
Gondomar
Amarante FC
FT
Coimbroes
0 - 0
Vila Real
FT
FC Pedras Rubras
2 - 1
Paredes
FT
Uniao da Madeira
Trofense
FT
Camara Lobos
Leca
FT
AD Castro Daire
1 - 0
RD Agueda
FT
Beira-Mar
2 - 0
Sanjoanense
FT
Espinho
Canelas 2010
FT
Lusitano FCV
1 - 1
Anadia
FT
SC Joao Ver
Vila Cortez
FT
Condeixa
CD Alcains
FT
Marinhense
Benfica Castelo Branco
FT
Mortagua FC
Oliveira Hospital
FT
Sertanense
GRAP
FT
Vitoria de Sernache
Carapinheirense
FT
Alverca
Santarem
FT
Caldas
Sacavenense
FT
Loures
Fatima
FT
Pero Pinheiro
1 - 0
Ufc Almeirim
FT
S.U. 1 de Dezembro
SC Lourinhanense
FT
Olimpico Montijo
1 - 0
Belenenses Sad B
FT
Oriental
0 - 1
Rabo de Peixe
FT
Oriental Dragon
0 - 0
Sporting CP B
FT
Fontinhas
Sporting Ideal
FT
Praiense
0 - 0
Desportivo Fabril Barreiro
FT
Esperanca de Lagos
Aljustrelense
FT
Moncarapachense
0 - 1
Vitoria de Setubal
FT
Moura Atletico Clube
Juventude Evora
FT
Olhanense
Louletano
FT
Pinhalnovense
Amora FC
FT
Valadares Gaia FC
Clube de Albergaria
FT
Sporting Cp
Estoril Praia
October 18
FT
Al-Ahli
Al-Sailiya
FT
Al-Gharafa
Al-Khuraitiat
FT
Busan I'Park
Suwon Bluewings
FT
Jeonbuk FC
Gwangju FC
FT
Pohang Steelers
Ulsan Hyundai
Canc.
Bucheon FC 1995
Ansan Greeners
FT
Suwon City
Jeonnam Dragons
Canc.
Suwon City
Gyeongnam FC
FT
Chungnam Asan FC
Ansan Greeners
October 18
FT
Hermannstadt
UTA Arad
FT
Dinamo Bucuresti
CS Universitatea Craiova
October 18
FT
ACS Fotbal Comuna Recea
Petrolul Ploiesti
October 18
FT
Legion Dinamo
Druzhba
FT
Kuban Kholding
Mashuk-KMV
FT
Chernomorets Novorossiysk
Kuban Krasnodar
FT
Spartak Nalchik
FK Makhachkala
October 18
FT
Luki-Energiya
Leningradets
FT
Zenit St. Petersburg II
Znamya
FT
Tver FC
Torpedo Vladimir
FT
Dinamo Moscow II
Smolensk
FT
FC Dolgoprudny
Rodina
FT
Zvezda Saint Petersburg
Kolomna
October 18
FT
Sakhalin
Metalurg Lypetsk
FT
Kaluga
Fakel-M Voronezh
FT
Khimik-Arsenal
Saturn Ramenskoye
FT
Kvant Obninsk
FC Ryazan
FT
Avangard Kursk
Znamya Noginsk
October 18
Postp.
FC Chelyabinsk
? - ?
KamAZ
FT
Zenit Izhevsk
Ural II
FT
FC Orenburg II
Krylya Sovetov Samara II
FT
Volga Ulyanovsk
Tyumen
FT
Volna Nizhny Novgorod
Zvezda Perm
October 18
FT
Faetano
FC Fiorentino
FT
Juvenes/Dogana
Tre Penne Galazzano
FT
SS Pennarossa
La Fiorita Montegiardino
October 18
FT
Al Batin
Al Ahli
FT
Al Nassr FC
Al Fateh FC
FT
Damac FC
Al-Raed
FT
Al Ittihad
Al-Ettifaq
FT
Hibernian LFC
2 - 1
Spartans Wfc
FT
Forfar Farmington LFC
4 - 2
Motherwell Lfc
FT
Rangers LFC
5 - 1
Heart of Midlothian WFC
FT
Glasgow City
2 - 0
Celtic LFC
October 18
FT
Partizan Beograd
FK Crvena Zvezda
October 18
FT
Buducnost Dobanovci
Radnicki Sremska Mitrovica
FT
Jagodina
Sloga Kraljevo
FT
Trayal Krusevac
FK Graficar
FT
Zeleznicar Pancevo
0 - 0
FK Dubocica
FT
Home United FC
Geylang International FC
FT
Young Lions
Albirex Niigata FC
October 18
FT
Zilina
Spartak Trnava
October 18
Postp.
FC Petrzalka 1898
? - ?
Slovan Bratislava B
Postp.
FC STK 1914 Samorin
? - ?
Dukla Banska Bystrica
October 18
FT
Tabor
NK Bravo
FT
Olimpija Ljubljana
NK Celje
FT
Mura
Aluminij
October 18
FT
Kaizer Chiefs
Maritzburg United
FT
Mamelodi Sundowns FC
0 - 1
Bloemfontein Celtic
FT
Athletic Bilbao
Real Betis Femenino
FT
Eibar
Madrid Femenino
FT
Huelva
Barcelona
FT
Santa Teresa
Atletico Madrid
FT
Espanyol
Deportivo La Coruna
FT
UD Granadilla Tenerife Sur
Valencia
FT
Logrono
0 - 0
Sevilla
FT
Real Madrid Femenino
Rayo Vallecano
FT
Unionistas de Salamanca
Compostela
FT
Coruxo F.C.
Zamora
FT
Racing de Ferrol
Pontevedra
FT
Deportivo La Coruna
Salamanca CF UDS
FT
Real Valladolid B
Burgos CF
FT
CD Lealtad
CD Covadonga
FT
Numancia
Marino Luanco
FT
Real Oviedo B
UP Langreo
Postp.
Real Union
? - ?
Deportivo Alaves B
FT
Real Sociedad B
SD Leioa
FT
Arenas Getxo
Athletic Bilbao B
FT
Racing Santander
Portugalete
Postp.
Ebro
? - ?
SD Logrones
Postp.
SD Tarazona
? - ?
Osasuna B
FT
Tudelano
Ejea
FT
Club Haro Deportivo
CD Calahorra
FT
Espanyol B
AE Prat
Postp.
UD Cornella
? - ?
UE Olot
FT
Llagostera
FC Andorra
FT
Badalona
CE L'Hospitalet
FT
Barcelona B
Gimnastic
FT
Atletico Levante UD
UD Ibiza
FT
Pena Dep. Santa Eulalia
Villarreal B
Postp.
Alcoyano
? - ?
Hercules
FT
La Nucia
0 - 0
Orihuela
FT
Cadiz B
Las Palmas B
FT
CD Marino
Linense
FT
UD Tamaraceite
San Fernando CD
FT
Algeciras
0 - 0
Marbella FC
FT
Atletico Sanluqueno CF
Recreativo Huelva
FT
Sevilla Atletico
UCAM Murcia
FT
Linares Deportivo
Yeclano
FT
CD El Ejido 2012
Betis Deportivo Balompie
FT
Cordoba
Lorca Deportiva
FT
Getafe B
Rayo Majadahonda
FT
Atletico Baleares
Internacional de Madrid CF
FT
Atletico Madrid B
Poblense
FT
Las Rozas CF
Real Madrid Castilla
FT
San Sebastian de los Reyes
Navalcarnero
FT
Melilla
Villarrobledo
FT
Socuellamos
CD Badajoz
Postp.
Don Benito
? - ?
Extremadura
FT
Merida
CF Talavera de la Reina
October 18
FT
Ekedalens SK
GAIS
FT
Gefle
IFK Luleaa
FT
Karlstad BK
Sandvikens IF
FT
Nykoepings BIS
Team TG FF
Canc.
Syrianska
? - ?
Taeby FK
FT
FC Trollhaettan
3 - 2
FC Linkoeping City
FT
Piteaa IF
Eskilstuna United DFF
October 18
FT
Luzern
St. Gallen
FT
Sion
Lausanne
FT
Biel/Bienne
Wohlen
FT
Delemont
SC Goldau
FT
FC Langenthal
0 - 1
FC Bassecourt
Postp.
FC Kosova
? - ?
Tuggen
October 18
FT
Bangkok United
Sukhothai FC
FT
Buriram United
Nakhon Ratchasima FC
Postp.
Chonburi
? - ?
Sukhothai FC
Postp.
Suphanburi FC
? - ?
Muang Thong United
Postp.
Police Tero FC
? - ?
Nakhon Ratchasima FC
Postp.
Port FC
? - ?
Chiangrai United
FT
Rayong FC
Port FC
FT
Suphanburi FC
Chonburi
October 18
FT
Ayutthaya United FC
2 - 2
MOF Customs United
FT
Siam Navy FC
Ranong FC
FT
Chiangmai FC
Nong Bua Pitchaya FC
FT
Uthai Thani FC
0 - 1
Khonkaen FC
October 18
FT
Artvin Hopaspor
Belediye Derince
FT
Cankaya FK
1 - 0
Edirnespor
FT
Malatya Yesilyurt Belediyespor
Kemerspor 2003
FT
Nevsehir Belediye Spor
0 - 1
Diyarbakir FK AS 1977
FT
Alemdag Spor 1877
0 - 1
Arnavutkoy Belediyespor
FT
Kizilcabolukspor
Ofspor
October 18
FT
Erbaaspor
Osmaniyespor
FT
Isparta 32 Spor
Yeni Altindag Belediyespor
October 18
FT
Yeni Orduspor
Silivrispor
October 18
Postp.
SC Dnipro-1
? - ?
SFC Desna Chernihiv U19
FT
FC Olimpik Donetsk
FC Vorskla Poltava
FT
Montevideo City Torque
Club Atletico Progreso
FT
Rentistas
Liverpool FC
FT
Danubio
Defensor Sporting
FT
Nacional
Fenix
FT
Cerro
Montevideo Wanderers
October 18
Canc.
Rio Grande Valley FC
? - ?
Portland Timbers II
Canc.
San Antonio FC
? - ?
Las Vegas Lights FC
Canc.
El Paso Locomotive
? - ?
Austin Bold
Canc.
New Mexico United
? - ?
Reno 1868 FC
Canc.
Orange County SC
? - ?
Colorado Springs Switchbacks FC
Canc.
Sacramento Republic FC
? - ?
Phoenix Rising FC
Canc.
Tacoma Defiance
? - ?
Real Monarchs SLC
AP
Reno 1868 FC
Phoenix Rising FC *
AP
El Paso Locomotive *
New Mexico United
October 18
FT
FC Tucson
Orlando City B
FT
Greenville Triumph SC
Union Omaha
October 18
FT
Reign FC
Utah Royals
October 18
FT
Andijon
Sogdiyona Jizzax
FT
Buxoro
0 - 0
Nasaf Qarshi
FT
Pakhtakor Tashkent
Qizilqum Zarafshon
FT
Trujillanos FC
Estudiantes Merida
FT
Yaracuyanos FC
0 - 0
Academia Puerto Cabello
FT
Atletico Venezuela
Deportivo Lara
FT
An Giang
Pho Hien
FT
BA Ria Vung Tau FC
Binh Dinh
FT
Binh Phuoc
0 - 1
Khanh Hoa Nha Trang

LiveScore Table